moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zdecydowane działania w oczyszczaniu terenu w Chabielicach

W czwartek, 14 września w Urzędzie Gminy Szczerców odbyło się kluczowe spotkanie, które otwiera nowy etap w oczyszczaniu terenu w Chabielicach pod Bełchatowem. W ramach tej inicjatywy Polska Grupa Zbrojeniowa, spółka Nitro-Chem oraz wójt gminy Szczerców zacieśniają współpracę w celu skutecznego, odpowiedzialnego i zgodnego z prawem rozwiązania problemu zalegających na terenie miejscowości Chabielice odpadów.

Prezes Nitro-Chem, Rafał Mendlik, prezentując konkretne kroki podjęte przez spółkę, podkreślił zaangażowanie w utylizację odpadów pochodzących ze spółki oraz zastosowanie najnowocześniejszych technologii, mających na celu minimalizację wpływu na środowisko naturalne. "Jesteśmy głęboko zaangażowani w proces oczyszczania terenu w Chabielicach. Naszym celem jest nie tylko utylizacja odpadów, ale także osiągnięcie tego w sposób, który minimalizuje nasz wpływ na środowisko. To wyzwanie, któremu sprostamy z pełnym zaangażowaniem i innowacyjnością" - dodał prezes Nitro Chem.

Polska Grupa Zbrojeniowa, jako ważny partner w projekcie, wnosi swoją ekspertyzę oraz wsparcie, zapewniając w ten sposób kompleksowe podejście do problemu oczyszczania terenu. W ramach odpowiedzialnego podejścia do biznesu, PGZ angażuje się w inicjatywy mające na celu ochronę środowiska i poprawę warunków życia społeczności lokalnych.

Wójt Gminy Szczerców, Krzysztof Kamieniak wyraził wdzięczność za zaangażowanie obu firm w rozwiązanie tego ważnego dla społeczności problemu. "Ta współpraca to doskonały przykład, jak sektor prywatny i publiczny mogą wspólnie działać na rzecz dobra społecznego i ochrony środowiska naturalnego" - podkreślił wójt.

Dodatkowo, spółka Nitro-Chem zobowiązała się do przeprowadzenia szczegółowych badań toksyczności próbek. To kluczowy krok, który zapewni bezpieczeństwo i skuteczność procesu oczyszczania terenu. W ramach odpowiedzialnego biznesu, Nitro-Chem podejmuje wysiłki w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska naturalnego.

Wspólna inicjatywa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Nitro-Chem oraz wójta gminy Szczerców jest wyrazem zaangażowania tych podmiotów w poprawę jakości życia mieszkańców i rozwiązanie problemów środowiskowych, które powstały w wyniku działań przestępczych.

***

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. oraz Nitro-Chem S.A. podjęły zdecydowane kroki, aby jak najszybciej usunąć odpady porzucone na nielegalnych wysypiskach przez firmę, która wcześniej miała podpisane umowy z Nitro-Chem na odbiór i utylizację odpadów. Spółka Nitro Chem, w odpowiedzi na sytuację, intensyfikuje wysiłki mające na celu szybkie i skuteczne usunięcie odpadów z terenu nielegalnych składowisk. Działania te są prowadzone z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i zminimalizowania wpływu na środowisko. W ramach odpowiedzialności biznesu, Nitro-Chem planuje również inwestycję w własną spalarnię, co pozwoli na zminimalizowanie ilości odpadów oraz ich odpowiednie przetworzenie.
Ponadto, Nitro-Chem i Polska Grupa Zbrojeniowa podjęły szereg środków, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Wdrożono surowe procedury monitoringu i audytu dostawców, które obejmują regularne kontrole, ocenę ryzyka oraz weryfikację spełniania standardów w zakresie gospodarki odpadami.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

red. PZ

autor zdjęć: PGZ S.A.

dodaj komentarz

komentarze


Od cyberkursu po mundurówkę
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Nauki i nauczki z Afganistanu
Bieg ku pamięci bohaterów
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Polacy w morskiej tarczy
Systemy antydronowe poszukiwane
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Początek wielkiej historii
„Kryzys” na AWL-u
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Kosmiczne oko armii
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Rzeźnik w rękach GROM-u
Mundury noszą ludzie
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Zbrodnia i kłamstwo
Marynarz w koreańskim tyglu
Syndrom Karbali
Polska będzie produkować Pantery
Pościg Leopardów
Medyczne centrum w Krakowie
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Pancerne starcie w Świętoszowie
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Awanse w Dniu Flagi
Szef MON-u na Defence24 Days
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Lekcja 3 Maja
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Powrót WAM-u
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Zbrodnia bez kary
Wypadek w PKW UNIFIL
Groźny incydent w Libanie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Mosty nad Narwią
Świat się zbroi na rekordową skalę
JWK trenuje na paralotniach
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Adaptacja i realizm
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
‘X’ Without Unknowns
NATO i USA o Iranie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Wielkie serce K9
WAM coraz bliżej Łodzi
Wicepremier apeluje o jedność
Czołgi poszły w las
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Czekając na czołgi
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Zły Łęg nie taki straszny
Sejm uchwalił ustawę o SAFE

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO