moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polsko-czeska współpraca wzmacnia bezpieczeństwo w regionie

W czwartek, 20 lipca br. w Katowicach Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wziął udział w polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych pod przewodnictwem premierów Polski i Czech.

Spotkanie w Katowicach było już ósmą edycją konsultacji międzynarodowych, jako stałego mechanizmu współpracy polityczno-instytucjonalnej obydwu krajów. Ostatnie polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe odbyły się w Pradze 3 czerwca 2022 r.

Podczas wspólnych resortowych rozmów ministrowie obrony i spraw zagranicznych Polski i Czech przedyskutowali m.in. sytuację bezpieczeństwa w regionie ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji na Ukrainie oraz współdziałanie w ramach międzynarodowych organizacji Sojuszu Północnoatlantyckiego, Unii Europejskiej oraz Grupy Wyszehradzkiej. Omówili także wzmacnianie współpracy militarnej i przemysłu zbrojeniowego w Europie Wschodniej.

Szef MON uczestniczył w sesji plenarnej, która odbyła się pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego, premiera RP oraz Petera Fiali, Premiera Republiki Czeskiej. Delegacje rządowe rozmawiały na temat aktualnych spraw politycznych, ekonomicznych, militarnych i międzynarodowych.

 

Grupa Wyszehradzka (V4) jest nieformalną regionalną formą współpracy czterech państw Środkowej Europy – Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości. We współpracę wyszehradzką zaangażowane są liczne i zróżnicowane podmioty: prezydenci, premierzy, ministrowie, parlamenty, instytucje rządowe, organizacje pozarządowe, ośrodki naukowe, uczelnie czy instytucje kultury.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Leszek Chemperek/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Szukali zaginionych w skażonej strefie
Pancerniacy jadą na misję
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Maksimum realizmu, zero taryfy ulgowej
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Panczeniści na podium w Hamar
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Mundurowi z benefitami
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Dzień wart stu lat
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Przełomowy czas dla WZL-2
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Najdłuższa noc
Combat 56 u terytorialsów
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Snowboardzistka i pływacy na medal
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Gdy ucichnie artyleria
Wojsko ma swojego satelitę!
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Piątka z czwartego wozu
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
The Taste of Military Service
Niebo pod osłoną
Kto zostanie Asem Sportu?
Wisła dopłynęła
W hołdzie poległym
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Astronauta w Szkole Orląt
Kolejne AW149 nadlatują
Odpalili K9 Thunder
Gala Boksu na Bemowie
Noc na „pasku”
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
„Burza” nabiera kształtów
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Wojskowo-policyjny patrol ratuje życie
Paczka dla bohatera już w drodze!
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Plan na WAM
Historyczna „Wisła”
Polski Rosomak dalej w produkcji
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO