moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pucharowe regaty udane dla kajakarzy CWZS-u

Na pierwszych w tym sezonie regatach kajakarskich o Puchar Świata w Szegedzie bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy wywalczyli osiem medali. Sześć z nich – złoty, trzy srebrne i dwa brązowe – padło łupem kajakarzy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Jedyne złoto zdobyła st. szer. Dominika Putto, która wygrała w finale A jedynek na 200 m.

Na torze regatowym na Węgrzech jako jedyna z reprezentantów Polski na najwyższym stopniu podium stanęła st. szer. Dominika Putto. Kajakarka CWZS-u była bezkonkurencyjna w sprincie na 200 m. Triumfowała z czasem 42,40 s – wyprzedziła Dunkę Frederikke Matthiesen oraz Australijkę Natalię Drobot. Polka awansowała do finału z najlepszym wynikiem uzyskanym w półfinale. Ponadto st. szer. Dominika Putto walczyła o medal w finale czwórek na 500 m. W osadzie wraz z nią płynęły: szer. Karolina Naja, st. szer. Helena Wiśniewska i Adrianna Kąkol. Polki zajęły szóstą pozycję, a do zwycięskich Chinek straciły 1,51 s.

Srebrne medale w inauguracyjnych zawodach o Puchar Świata wywalczyli natomiast: st. szer. Helena Wiśniewska wraz z Martyną Klatt w finale konkurencji K-2 500 m, szer. Norman Zezula z Aleksandrem Kitewskim w kanadyjkowych dwójkach na 500 m oraz szer. Norman Zezula z Julią Walczak w mikście C-2 500 m. Wiśniewska z Klatt przegrały tylko o 1,04 s z reprezentantkami Nowej Zelandii – Lisą Carrington i Alicią Hoskin. Nasi kanadyjkarze uznali zaś wyższość węgierskiej osady w składzie Dávid Korisánszky i Ádám Fekete. Para mieszana Zezula – Walczak przegrała zaś o nieco ponad sekundę z Kazachami Siergiejem Jemielianowem i Rufiną Iskakową.

Na trzecim stopniu podium w Szegedzie z kajakarzy Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego stanęli z kolei szer. Anna Puławska i szer. Wiktor Głazunow. Kajakarka CWZS-u była trzecia w finale kajakarskich jedynek na 1000 m – wygrała Hiszpanka Isabel Contreras, a druga była Polka Justyna Iskrzycka. Głazunow natomiast zdobył brąz w konkurencji C-1 1000 m. Naszego kanadyjkarza wyprzedzili Rumun Cătălin Chirilă, mistrz świata i Europy z 2022 roku, oraz Niemiec Conrad Scheibner.

Z reprezentantów Polski medal na Węgrzech zdobyli jeszcze Łukasz Witkowski i Dominik Nowak. W finale konkurencji C-2 1000 m zajęli drugie miejsce.

Druga runda Pucharu Świata odbędzie się za dwa tygodnie. Gospodarzem zawodów jest Polska – kajakarze będą rywalizować na torze regatowym w Poznaniu.

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Kajakowy

dodaj komentarz

komentarze


BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Polski „Wiking” dla Danii
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Wojsko ma swojego satelitę!
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Zawiszacy przywitali Borsuki
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Komplet medali wojskowych na ringu
Artylerzyści mają moc!
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Nie panikuj. Działaj. Bądź w gotowości
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Obywatele chcą być wGotowości
Orka na kursie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Don’t Get Hacked
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Dzień wart stu lat
Borsuki jadą do wojska!
Gdy ucichnie artyleria
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Satelita MikroSAR nadaje
Mundurowi z benefitami
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Nowe zasady dla kobiet w armii
Militarne Schengen
Pancerniacy jadą na misję
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szwedzi w pętli
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Czas na polskie Borsuki
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Smak służby
Plan na WAM
Nowe zdolności sił zbrojnych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Przygotowani znaczy bezpieczni
Polskie MIG-i dla Ukrainy?
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Niebo pod osłoną
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Najdłuższa noc
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
W krainie Świętego Mikołaja
Holenderska misja na polskim niebie
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Wojskowa łączność w Kosmosie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO