moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

O służbie w WOT w zakładach pracy

Wojska obrony terytorialnej starają się docierać do przyszłych rekrutów kolejnymi kanałami. W piątek terytorialsi spotkali się z pracownikami firmy FLIS spod Warszawy, by przedstawić im możliwości rozwoju w ramach WOT-u oraz przekazać informacje przydatne dla kandydatów do służby. Była to inicjatywa żołnierza 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na pomysł zorganizowania spotkania rekruterów z pracownikami wpadł żołnierz WOT-u, który jest również zatrudniony w firmie FLIS, działającej w Radziejowicach niedaleko Warszawy. Udział w nim wzięło około 50 osób. – Chcieliśmy pokazać uczestnikom możliwości rozwoju w ramach wojsk obrony terytorialnej. Służba w WOT to dla pracowników bardzo interesująca opcja, ponieważ daje im możliwość rozwinięcia umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń. Opłaca się to również pracodawcy, widać było zadowolenie kierowników zmiany z naszej obecności – mówi kpr. Fryderyk Palonka Manunza, rekruter 18 Stołecznej Brygady OT. – Wszyscy byli żywo zainteresowani tym, o czym mówiliśmy. To pokazuje, że WOT trafiają zarówno do ludzi mających już doświadczenie wojskowe, np. po służbie zasadniczej, jak i do tych, którzy go nie mają – dodaje podoficer 18 SBOT.

Wcześniej rekruterzy wojsk obrony terytorialnej spotykali się z potencjalnymi kandydatami m.in. w szkołach oraz na uczelniach. Teraz WOT zamierzają otworzyć się na nowy obszar działalności informacyjnej i docierać do nich w siedzibach firm oraz zakładach pracy. – Terytorialsi, którzy są pracownikami takich firm i trafili do nas poprzez inne kanały informacyjne, wnioskują o organizację tego typu spotkań w swoich miejscach pracy. Tak było w tym przypadku. Żołnierz, który jest jednocześnie zatrudniony w firmie FLIS, chciał profesjonalnie przekazać kompendium wiedzy swoim współpracownikom. Zajęli się tym nasi rekruterzy – mówi ppor. Mateusz Siwakowski, rekruter 18 Stołecznej Brygady OT. Zaznacza, że wojska obrony terytorialnej mogą zorganizować podobne spotkanie po wcześniejszym kontakcie ze strony zainteresowanego przedsiębiorstwa.

Terytorialsi podkreślają, że WOT ma dla pracowników bardzo korzystną ofertę. To np. ochrona miejsca zatrudnienia, bonusy finansowe czy opcje rekompensaty utraconego wynagrodzenia. Terytorialna służba wojskowa to także odskocznia od pracy zawodowej. – Chcemy, żeby ludzie spojrzeli na służbę w wojsku jako zrobienie czegoś dla siebie – podsumowuje podporucznik.

Inicjatywę pozytywnie ocenia Adrian Leśniewski, pracownik działu kadr w firmie FLIS. – Żołnierze byli doskonale przygotowani i ciekawie przedstawili temat. Z tego, co wiem, przynajmniej jedna osoba chciała się po tym spotkaniu zgłosić do WOT-u, więc na pewno jest to skuteczny sposób na pozyskanie nowych rekrutów – mówi Leśniewski.

O spotkaniu rekruterów z pracownikami poinformował w mediach społecznościowych płk Marek Pietrzak, dowódca 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. „Uważam, że to historyczna chwila! Przedsiębiorcy zaczynają postrzegać nas jako partnerów w rozwoju swoich pracowników” – napisał oficer.

Przemysław Lis , dziennikarz Polskiego Radia

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Together on the Front Line and Beyond
Chciałem być na pierwszej linii
Skromny początek wielkiej wojny
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Kierunek Rumunia
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Morskie koło zamachowe
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Focus of Every Move
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Wojsko wskazało priorytety
Koniec olimpijskich zmagań
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Przemyślany każdy ruch
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
„Jaskółka” na Bałtyku
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Debiut skialpinizmu
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Polski sektor obronny za SAFE
Oko na Bałtyk
Cztery lata wojny w Ukrainie
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Desant w Putlos
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Sprintem do bobsleja
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Borsuki, ognia!
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Spluwaczki w nowej odsłonie
Laboratorium obrony państwa
Selonia, czyli łotewski poligon
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Outside the Box
Życie pod ostrzałem
Fenomen podziemnej armii
Polska poza konwencją ottawską
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Walka o pierwszą dziesiątkę
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Torami po horyzont
Oficer od drona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO