moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dancon March w Iraku

March Dancon to ikona wśród marszy organizowanych przez duńską armię dla żołnierzy pełniących misję poza granicami państwa, dlatego żołnierze XIII zmiany PKW Irak chętnie podjęli rywalizację z żołnierzami innych kontyngentów wojskowych w ramach realizacji zadań mandatowych.

Dowódca Kontyngentu płk Grzegorz Parol wraz z żołnierzami i pracownikami RON XIII zmiany PKW Irak uczestniczyli w jednym z najtrudniejszych marszy, jakim jest Dancon March. Pomimo, że duński marsz charakteryzuje się wymagającymi warunkami, to cieszy się dużą popularnością wśród misjonarzy z wszystkich krajów. Rywalizacja przebiegała na dystansie 25 km, które należało pokonać w pełnym umundurowaniu w czasie 8 godzin. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników było obciążenie dziesięciokilogramowym plecakiem oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Dancon March to nie tylko rywalizacja z innymi uczestnikami, ale przede wszystkim próba siły własnego charakteru. Polacy wzięli udział w marszach organizowanych w Al Asad Air Base oraz Forward Operating Base Union III, które znajdują się w rejonie odpowiedzialności XIII zmiany PKW Irak. Pomimo padającego deszczu i niskiej temperatury rywalizacja przebiegła w przyjaznej atmosferze. W obu marszach udział wzięło łącznie ponad 300 żołnierzy i pracowników cywilnych z wszystkich armii koalicji, które stacjonują na ziemi irackiej.

Uczestnicy, którzy ukończyli marsz, otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi z rywalizujących zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i statuetkami. Dowódca XIII zmiany PKW Irak wręczył najlepszym Polakom pamiątkowe ryngrafy i pogratulował osiągnięcia wysokich miejsc, jednocześnie dziękując swoim żołnierzom i pracownikom RON za godne reprezentowanie polskich barw narodowych i walkę do końca w międzynarodowej rywalizacji.

„Pokazaliście wytrwałość i wolę walki w dążeniu do celu. Wielu z was pomimo zmęczenia i niedogodności nie zrezygnowało i walczyło nadal. Jestem z was dumny, ponieważ pokazaliście silny polski charakter i to, że Polacy nigdy się nie poddają” – tymi słowami Dowódca XIII zmiany PKW Irak płk Grzegorz PAROL podsumował rywalizację, którą ukończyli wszyscy Polacy.

Tekst: mjr Marek Sulkowski

red. PZ

autor zdjęć: mjr Marek Sulkowski

dodaj komentarz

komentarze


Święto Wojsk Lądowych
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Husarz z polskim instruktorem
Tukan na smyczy
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Z najlepszymi na planszy
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kurs dla najlepszych w SERE
Beret „na rekinka” lub koguta
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
„Road Runner” w Libanie
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Informacja geoprzestrzenna na współczesnym polu walki
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Rekompensaty na nowych zasadach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Brytyjczycy żegnają Malbork
Największy transport Abramsów w tym roku
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Terytorialsi na pętli
Premier: prowokacja bez precedensu
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Zwycięska batalia o stolicę
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Dwie agresje, dwie okupacje
Hekatomba na Woli
Orlik na Alfę
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Świetne występy polskich żołnierzy
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
NATO – jesteśmy z Polską
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Pożegnanie z Columbią
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Defendery skompletowane
Wielkie zbrojenia za Odrą
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Nocne ataki na Ukrainę
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Laury MSPO przyznane
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Wojsko i policja odnajdują szczątki kolejnych dronów
Black Hawki nad Warszawą
Żandarmeria skontroluje także cywilów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO