moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Dzień Sporty Wojskowego” w Dwunastej Dywizji

Sprawność fizyczna to podstawowy atut i obowiązek każdego żołnierza, dlatego dowództwo, sztab oraz jednostki bezpośrednio podległe 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej aktywnie uczestniczyły w „Dniu Sportu Wojskowego”.

Jednym z głównych wyznaczników służby wojskowej jest ciągłe utrzymanie sprawności fizycznej na odpowiednio wysokim poziomie. Służba w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej jest pełna wyzwań, dlatego żołnierze "Dwunastki" systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, co wielokrotnie udowadniali podczas licznych krajowych i międzynarodowych ćwiczeń oraz poligonów, misji zagranicznych, turniejów oraz różnorodnych zawodów. Tym razem z okazji „Dnia Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia” Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu 12SDZ zorganizowała drużynowy bieg ekstremalny na dystansie 6 kilometrów oraz wojskowy bieg po sprawność.

W zawodach uczestniczyły 23 reprezentacje nie tylko z jednostek bezpośrednio podległych „Dwunastce”, ale również reprezentacje jednostek z Garnizonu Szczecin, służb mundurowych oraz szkół i organizacji współpracujących z 12 Dywizją. Uczestnicy „Dnia Sportu” mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami i przekonać się, że zdrowy tryb życia daje wiele korzyści – m.in.: kształtuje wytrzymałość fizyczną i psychiczną, pozwala zwiększyć odporność na stres, motywuje do działania, zwiększa pewność siebie, determinację i umiejętność koncentracji, podnosi wiarę w siebie, a nade wszystko daje mnóstwo pozytywnej energii, którą można spożytkować podczas codziennej służby wojskowej.

Najlepsze wyniki w drużynowym biegu ekstremalnym 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej osiągnęły reprezentacje:

I miejsce – Państwowa Straż Pożarna – Szczecin;
II miejsce – 7 Brygada Obrony Wybrzeża;
III miejsce – 12 Brygada Zmechanizowana.

Oczywiście najważniejsza w zawodach była świetna atmosfera, więc uczestnikom biegu, a przede wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy!
Panie i Panowie, jesteście THE BEST!

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza

red. PZ

autor zdjęć: por. Bartłomiej Kulesza

dodaj komentarz

komentarze


Syndrom Karbali
Początek wielkiej historii
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Tu nie ma miejsca na błędy
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Miłość od pierwszego wejrzenia
Blizny, których nie widzimy
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Oswoić „latający komputer”
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Podziemny szpital na trudne czasy
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Roboty saperskie bez tajemnic
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Przed misją w Rumunii
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ślady, których nie widać
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kraków zaprosił weteranów
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Marsz prawdę ci powie
Generał z cienia
Za sterami DORSZ i myśliwców
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Chcą budować dla Amerykanów
Lotnisko w zanadrzu
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Równanie z „Iksem”
Polsko-estońska współpraca
Wsparcie ma znaczenie
Od indeksu do munduru
Ogniowy debiut polskich AH-64D
NATO i USA o Iranie
K9, ognia!
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Specjalsi: mała, wielka siła
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Biało-czerwona na Monte Cassino
Tatuaże pod mundurem
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Czerwieńsze będą…
Bez zmian w emeryturach
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Groźny incydent w Libanie
Polsko-kanadyjska współpraca
Leopardy 2PL na podium
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
SAFE dla Tarczy Wschód

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO