moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Na linii walki z wirusem
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, to czas przygotowań do Wigilii. Niestety zagrożenia życia codziennego w tym czasie nie maleją. Kolejna fala zachorowań na koronawirusa obliguje mundurowych do wsparcia działań zarówno prewencyjnych, jak i pomocowych. Żołnierze 8 K-PBOT udowodnili, że przez cały czas są blisko i są gotowi, aby wspierać lokalne społeczności.
 
Tym razem pomocy potrzebowali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Grudziądzu. Czterdziestu pięciu podopiecznych zarażonych SARS-CoV 2 musiało być przetransportowanych do izolatorium w Ciechocinku.
 
Dowództwo brygady zabezpieczyło zarówno autobus, przejazd, jak i opiekę medyczną. Żołnierze oprócz dowiezienia podopiecznych do miejsca docelowego zadbali również o przywrócenie pojazdu do stanu bezpiecznego użytkowania - ozonując i odkażając powierzchnię, z której korzystali chorzy.
 
Z rozkazu dowódcy 8 K-PBOT akcję koordynował oficer dyżurny pełniący wtedy służbę. Zarówno koordynator, jak i żołnierze z kompanii logistycznej i grupy zabezpieczenia medycznego, podkreślili, że w takich sytuacjach jak ta nie zastanawiają się nad trudnością czy niedogodnością służby. „Jest rozkaz, jest działanie. Przecież po to jesteśmy”.
 
Tekst: ppor. Julia Rozworowska
red. PZ

autor zdjęć: sierż. Michał Kowalkowski

dodaj komentarz

komentarze


Domek Pilota w LAW otwarty
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Szerszeń z Sochaczewa
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Tropem tajemnic z przeszłości
Barakudy z Polski
Studenci w koszarach
Ostatnia niedziela…
Zatrzymać drona
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Vespa Battle Challenge
Dronowy kierunek przyszłości
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Prezydent RP o szczycie NATO
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Sztuka tworzenia kryptonimu
Polski wkład w operację „Overlord”
Mundur w paczkomacie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Pieta Michniowska
Zbrodnicza farsa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wielki sukces podchorążych z AMW
Twarzą w twarz
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
PIRX-1 na orbicie
USA znów uderzyły w Iran
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Żywią i bronią
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
NATO zwiększy produkcję broni
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Miliardy na obronność
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Gotowi na zmiany na polu walki
Bez zmian w emeryturach
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Piksele prawdy w morzu fałszu
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
NATO liczy wydatki przed szczytem
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Podróż w ciemność
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Paliwowy krwiobieg NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wsparcie ma znaczenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Przełomowe zdolności artylerzystów
Przełomowe porozumienie
Drony na Legii
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Mundur i bokserskie rękawice
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Śmierć w sercu Azji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO