moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Świąteczne spotkanie żołnierzy

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, spotkał się w czwartek z żołnierzami, aby złożyć im świąteczne życzenia. Za pośrednictwem wideopołączenia w uroczystości wzięli udział także wojskowi oddelegowani do służby na terenach przygranicznych. – Zdaję sobie sprawę, że nie spędzicie świąt z rodziną, ale mimo wszystko życzę wam spokoju i radości – zwrócił się do nich szef MON-u.

Świąteczne spotkanie ministra Mariusza Błaszczaka z żołnierzami odbyło się dziś w Sokółce. – Chcę wam podziękować za służbę na polsko-białoruskiej granicy. To miejsce, w którym nabiera ona szczególnego wyrazu – powiedział podczas uroczystości. Minister przypomniał, że miesiąc temu w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Wówczas białoruskie służby, posługując się migrantami, usiłowały sforsować granicę Polski, będącą również granicą Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego. – Wówczas polscy żołnierze i funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo naszej ojczyzny – podkreślił.

 

Szef MON-u zaznaczył także, że w działania mające na celu uszczelnienie polsko-białoruskiej granicy zaangażowani się żołnierze zarówno z wojsk operacyjnych, jak i obrony terytorialnej, i to właśnie dzięki ich postawie sytuacja na terenach przygranicznych jest dziś spokojniejsza. – To świetnie wykonana praca dla Polski. To esencja służby, jakiej się podjęliście, wstępując do wojska – zwrócił się do żołnierzy. Jednak, jak powiedział, te zadania będą musieli kontynuować także w czasie świąt. – Mimo wszystko życzę wam spokoju i radości – powiedział.


Film: MON

Minister podziękował też wszystkim, którzy wspierają działania żołnierzy na terenach przygranicznych, m.in. dzieciom, które wysyłają wojskowym własnoręcznie przygotowane laurki i kartki świąteczne. – Te dowody wsparcia pozwalają na to, aby ta trudna służba mogła przebiegać w duchu odpowiedzialności i satysfakcji z dobrze wykonanego obowiązku obrony ojczyzny – zaznaczył.

Podczas uroczystości głos zabrał także gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej, który podkreślił, że święta Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją spędza się w gronie rodzinnym, a takie właśnie tworzą wszyscy wojskowi. – Dziś, dzieląc się opłatkiem, dajemy dowód naszej jedności. Życzę wam zdrowych, spokojnych, a przede wszystkim bezpiecznych świąt – zwrócił się do żołnierzy. Podziękował także bliskim wojskowych oddelegowanych do realizacji zadań na polsko-białoruskiej granicy. – Dziękujemy za wsparcie i pomoc. Życzę wam miłości i wytrwałości w oczekiwaniu na nasze powroty – powiedział.

Za pośrednictwem wideopołączenia życzenia mogli złożyć także ci żołnierze, którzy obecnie pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy. – Wysyłamy wam płynące prosto z serca życzenia z granicy państwa. Dziękujemy, że jesteście z nami, że stoicie murem za polskim mundurem – mówił jeden z żołnierzy z 14 Pułku Artylerii. – Przyświeca nam wspólny cel – obrona naszej granicy. Dziękuję wszystkim za dobre słowa, a najmłodszym za piękne laurki. Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wam zdrowia, pogody ducha i nieustającej nadziei na lepsze jutro – dodał wojskowy z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Podczas uroczystości wyemitowano także film przygotowany przez żołnierzy służących w polskich kontyngentach wojskowych. – Niech ten czas, którego w natłoku obowiązków tak często brakuje, będzie doskonałym momentem na budowanie i umacnianie relacji z najbliższymi – powiedzieli żołnierze, którzy obecnie służą w Kosowie. – Spełnienia marzeń w nowym roku i aby czas rozłąki minął nam jak najszybciej – życzyli z kolei wojskowi przebywający w Bośni i Hercegowinie.

W świątecznym spotkaniu wzięli udział także harcerze, którzy przekazali ministrowi Błaszczakowi Betlejemskie Światełko Pokoju. Wydarzenie uświetnił chór akademicki z Wojskowej Akademii Technicznej, który przy akompaniamencie wojskowej orkiestry zaśpiewał najbardziej popularne polskie kolędy.

MM

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Czarne Pantery na śniegu
Outside the Box
Wojsko wraca do Ełku
Chciałem być na pierwszej linii
Arktyczne polowanie NATO
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
„Wicher” rośnie w oczach
Engineer Kościuszko Saves America
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Finlandia dla Sojuszu
Kierunek Rumunia
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Polska poza konwencją ottawską
Chwała bohaterom AK
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Medycy z wojska i cywila budują Legion
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Biegały i strzelały – walczyły do końca
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
PGZ szykuje Baobaba na eksport
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Oko na Bałtyk
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
Gorąco wśród lodu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Sprintem do bobsleja
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Partnerstwo dla artylerii
W NATO o inwestycjach w obronność
Fenomen podziemnej armii
Zielone światło dla konwoju
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Arktyka pod lupą NATO
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Debiut skialpinizmu
Rubio: należymy do siebie
Skromny początek wielkiej wojny
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Together on the Front Line and Beyond
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
Multimedaliści górą
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Torami po horyzont
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO