Pierwszy remis

Jedenastka Wojskowego Klubu Sportowego „Kawaleria” Tomaszów Mazowiecki została najlepszą drużyną maja piotrkowskiej klasy A.
Wojskowi piłkarze wygrali cztery spotkania i jedno zremisowali. W przedostatniej kolejce sezonu WKS podzielił się punktami z Polonią Rokiciny.

Do przerwy wojskowi prowadzili 1:0 po bramce strzelonej przez Sebastiana Nowaka, który zaliczył swoje piąte trafienie w tym sezonie. Kilka groźnych sytuacji stworzonych przez gospodarzy przed zmianą stron zapowiadało piąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Tomasza Olczyka.

Pierwsze akcje wojskowych w drugiej połowie meczu nie kończyły się jednak sukcesem. Gospodarzom brakowało precyzji na polu karnym gości. Niewykorzystane okazje się mszczą i jedna z nielicznych kontr drużyny Polonii, na 18 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, przyniosła jedenastce z Rokicin wyrównującego gola. Wojskowi do ostatnich sekund pojedynku starali się po raz drugi pokonać bramkarza gości, ale sztuka ta im się nie udała i tym samym po raz pierwszy w tym sezonie zakończyli spotkanie wynikiem remisowym.

Prezes tomaszowskiego WKS sierżant Jakub Sołtysiak nie był zadowolony z postawy zespołu. – To był nasz najgorszy występ w rundzie wiosennej – stwierdził.
Trener Tomasz Olczyk spodziewał się natomiast piątej z rzędu wygranej. – Mieliśmy dobrą passę. Szkoda, że została przerwana. Ale i tak w historii klubu nie mieliśmy czterech z rzędu zwycięstw, a potem remisu – powiedział młody szkoleniowiec wojskowych.

{wmv}pierwszy_remis{/wmv}

W derbowym pojedynku z Polonią jedenastka WKS grała w składzie: starszy sierżant Edward Adamczyk; plutonowy Jarosław Owsianka, starszy szeregowy Adam Nowicki, Paweł Brysiak, Krzysztof Krawczyk (od 72. min Krystian Bożyk); Łukasz Lewandowski, starszy szeregowy Norbert Duła, Łukasz Fangrat (od 60. min podporucznik Mariusz Jaśkowski), Wojciech Bogusz; Piotr Jaszczyk (od 65. min Jakub Gaicki), Sebastian Nowak.

WYNIKI 21. kolejki (27 maja): WKS Kawaleria – Polonia Rokiciny 1:1, KS Mniszków – Tęcza Janków 1:2, LKS Radzice – LKS Januszewice 1:4, LKS Białaczów – Gerlach Drzewica 1:1, Sparta Ostrów – Relax Czerniewice 5:0, Leśnik Sitowa – Ceramika Opoczno 1:1.

PROGRAM ostatniej, 22. kolejki (3 czerwca): Polonia Rokiciny – Leśnik Sitowa, Ceramika Opoczno – Sparta Ostrów, Relax Czerniewice – LKS Białaczów, Gerlach Drzewica – LKS Radzice, LKS Januszewice – KS Mniszków, Tęcza Janków – WKS Kawaleria.