moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ostatni wyścig Marka Cichosza

Jeszcze w sobotę kolarz warszawskiej Legii Marek Cichosz startował w 50. Małopolskim Wyścigu Górskim. Następnego dnia zasłabł w kościele w miejscowości Borzytuchom koło Bytowa podczas uroczystości pierwszej komunii świętej swojej chrześnicy. Zmarł w drodze do szpitala.

 

 

9 czerwca skończyłby 33 lata. Ten rok rozpoczął się dla niego udanie. 8 stycznia zajął w Ełku drugie miejsce w 74. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym. Marek Cichosz wywalczył trzeci tytuł wicemistrza kraju w barwach Legii (drugi był w 2009 roku w Górzycy i w 2011 w Gościęcinie). Ponadto jako kolarz stołecznego klubu zdobył brązowe medale MP „błotniaków” w 2008 roku w Złotym Potoku i w 2010 roku w Szczekocinach. Zanim w 2007 roku trafił do Legii zdobył jeszcze dwa tytuły mistrza kraju w cyclocrossie: w 2006 roku w Słubicach i w 2007 roku w Kozienicach.

Kilka miesięcy po zdobyciu ostatniego tytułu mistrzowskiego już jako żołnierz Wojska Polskiego walczył o medale XX Wojskowych Mistrzostw Świata w Kolarstwie Przełajowym. Czempionat odbył się na szczęśliwej dla niego trasie w Kozienicach. Starszy szeregowy Marek Cichosz w rywalizacji indywidualnej uplasował się na trzeciej pozycji, a w klasyfikacji drużynowej wywalczył wraz z kolegami srebrny medal. Dzięki dwóm krążkom zdobytym w debiucie w rywalizacji pod flagą Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego CISM w rankingu na najlepszego sportowca Wojska Polskiego w 2007 r. w sporcie kwalifikowanym zajął piątą lokatę.

Marek Cichosz specjalizował się w kolarstwie przełajowym, ale nieźle radził też sobie w rywalizacji na szosie. W zeszłym roku, w maju, zajął trzecie miejsce w XXIII Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. Dobrze spisywał się również w wyścigach o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Do ostatniego wyścigu w karierze stanął na starcie z numerem 102. Na pierwszym etapie z metą w Miechowie finiszował na 14. pozycji, a na drugim minął „kreskę” jako 42. Po dwóch etapach sklasyfikowany był na 41. miejscu. Był bardzo lubiany przez kolegów oraz trenerów i działaczy warszawskiej Legii. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


SAFE staje się faktem!
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Syndrom Karbali
Strykery w akcji
Gotowi na każdy scenariusz
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Bez schematów
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
NATO i USA o Iranie
WAM coraz bliżej Łodzi
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Kosmiczne oko armii
Specjalsi przeciw flocie cieni
Psy na… materiały wybuchowe
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Nauki i nauczki z Afganistanu
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Od cyberkursu po mundurówkę
Wypadek w PKW UNIFIL
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Trzynasty Husarz w powietrzu
Ostrosz zamiast Mureny
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Uczczono ofiary zamachu majowego
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Desant na Bornholm
Bieg ku pamięci bohaterów
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Powrót WAM-u
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Rzeźnik w rękach GROM-u
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Początek wielkiej historii
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Przygotowania do lotu do Polski
Zbrodnia i kłamstwo
Kluczowe 30 dni
Terytorialsi zapraszają
Ostatni most
Wyścig Stalina
Bez zmian w emeryturach
Zbrodnia bez kary
Jest nowy szef BBN
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Groźny incydent w Libanie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Adaptacja i realizm
Borsuk po słowacku
Więcej strzelnic w powiecie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO