moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zmarł żołnierz 21 Brygady

Żołnierz z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich pełniący służbę w okolicy terenów objętych stanem wyjątkowym zmarł we śnie. Jak poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana, nie prowadził on działań bezpośrednio związanych z uszczelnianiem granicy, był logistykiem. Wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmuje się Żandarmeria Wojskowa.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. „Żołnierze pracujący w obszarze przygranicznym, poza strefą stanu wyjątkowego, zauważyli w niedzielę po przebudzeniu, że jeden z nich nie daje oznak życia. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować” – poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana w specjalnym komunikacie.

Mjr Przemysław Lipczyński, oficer prasowy dywizji, wyjaśnia, że żołnierz nie prowadził działań związanych bezpośrednio z zabezpieczaniem granicy, był logistykiem. – Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną – zapewnił. Dodał także, że wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Żołnierze Wojska Polskiego zostali skierowani do działań w terenie przygranicznym z powodu coraz większej liczby migrantów próbujących nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi. Jednostki podległe 12 i 16 Dywizji Zmechanizowanej zabezpieczają granice na odcinku przebiegającym wzdłuż województwa podlaskiego, a 18 Dywizji – lubelskiego. Obecnie taką służbę pełni w sumie 12 tys. wojskowych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Straż Graniczna

dodaj komentarz

komentarze


WAM wraca do Łodzi
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Apache w polskich rękach
Architekci pola walki
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Adaptacja i realizm
Pierwsze loty
Studia dla żandarmów
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Debata o bezpieczeństwie
Większe możliwości Nitro-Chemu
Our Only One
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wypadek w PKW UNIFIL
Grzmoty zamiast Goździków
54 sekundy próby
Rosomaki na lądzie i morzu
Początek wielkiej historii
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Zbrodnia bez kary
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Marynarz w koreańskim tyglu
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Zbrodnia i kłamstwo
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Głos żołnierzy ma znaczenie
Mała Orka?
Polski sukces w Duńskim Marszu
Psiakrew, harmata!
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Syndrom Karbali
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Fińska armia luzuje rygory
Zabójczy team nad Anglią
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Logistyczna rewolucja w Opolu
NATO i USA o Iranie
Twarde na poligonie
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
View from Outer Space
Jelcz coraz silniejszy
Antydronowa DIANA w Polsce
Pasja i fart
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Bądź bezpieczny w sieci

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO