moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Cel Trwała Odporność

Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej są aktywnymi uczestnikami operacji pk. „Trwała Odporność”. Jedne z ważniejszych przedsięwzięć, jakie prowadzą w ostatnim czasie to służba na punktach szczepień, bezpieczny transportu kombatantów i seniorów na trzecią dawkę szczepienia przeciwko COVID-19 oraz przewóz sprzętu medycznego.

Żołnierze w oliwkowych beretach są widoczni w placówkach medycznych w kraju już blisko 600 dni. Tak samo jest podczas czwartej fali koronawirusa. Tym razem wysiłek Terytorialsów koncentruje się na pomocy w punktach szczepień. Codziennie angażują się w zabezpieczenie działania takich miejsc w całym województwie. Monitorują również środowisko kombatantów i seniorów pod kątem potrzeby pomocy przy dotarciu do punktu. Podróż na szczepienie trzecią dawką, podobnie jak przy poprzednich odbywa się w obecności wykwalifikowanego ratownika medycznego tak, aby zapewnić opiekę medyczną przed i bezpośrednio po podaniu preparatu.

Mundurowi wykwalifikowali się również w transportach wysokogabarytowych ładunków. Podczas trzeciej fali przewozili m.in. stacjonarny zbiornik na tlen medyczny o wymiarach 5m x 2,4m x 1,9m, który został dostarczony do szpitala w Radziejowie. Tym razem na wniosek o wsparcie służb sanitarnych i samorządu terytorialnego żołnierze pomogli w transporcie łóżek medycznych oraz mobilnego aparatu RTG (wys. 2,4 m) do szpitala we Włocławku. W 8 K-PBOT w dalszym ciągu 24h na dobę działa Zespół Działań Przeciwkryzysowych. Komunikację z instytucjami potrzebującymi pomocy ułatwia platforma wsparcia, na którą instytucje wysyłają wnioski. Takie akcesy są analizowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, a następnie Dowódcę Brygady. Po akceptacji są kierowane do realizacji.

Wirus już kilkukrotnie pokazał, że lekceważony potrafi uderzyć ze zdwojoną siłą. Dlatego jak mantrę powtarzamy #Szczepimy się!

Jeżeli chcesz zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, wejdź na stronę rekruterzy.terytorialsi.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Dostaniesz kontakt do Twojego rekrutera. Kolejne wcielenie do służby już 17 grudnia. Szkolenie odbędzie się w terminie 15-29.01 w ramach akcji „Ferie z WOT”. Czekamy na Ciebie! Jesteś gOTowy?

Tekst: por. Paweł Banasiak/8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT

red. PZ

autor zdjęć: 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

dodaj komentarz

komentarze


Pierwsze umowy z SAFE
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Roboty saperskie bez tajemnic
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Marsz prawdę ci powie
Biało-czerwona na Monte Cassino
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Podziemny szpital na trudne czasy
Miłość od pierwszego wejrzenia
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
SAFE dla marynarki
Symbol skupiający wiele znaczeń
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Tatuaże pod mundurem
Adaptacja i realizm
Bez zmian w emeryturach
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Równanie z „Iksem”
Tu nie ma miejsca na błędy
Specjalsi: mała, wielka siła
Od cyberkursu po mundurówkę
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Leopardy 2PL na podium
Czerwieńsze będą…
Polsko-estońska współpraca
NATO i USA o Iranie
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Przed misją w Rumunii
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Wypadek w PKW UNIFIL
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Groźny incydent w Libanie
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Bez patosu o misjach
SAFE dla Tarczy Wschód
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
SAFE – czas kontraktów
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Kraków zaprosił weteranów
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Generał z cienia
Blizny, których nie widzimy
Ślady, których nie widać
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wsparcie ma znaczenie
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Polsko-kanadyjska współpraca
Ochrona lasu dla obronności
Sprawdzian na Bornholmie
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Od indeksu do munduru
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
Syndrom Karbali
Drony z SAFE
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Początek wielkiej historii
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Odbić farmę z rąk przeciwnika

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO