moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

"East Bullet Holes" – strzał na medal

W miniony weekend na Strzelnicy Czołgowej i Wozów Bojowych w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbyły się zawody w strzelaniu długodystansowym pod nazwą "East Bullet Holes". Rywalizacje te to już cykliczna konkurencja rozgrywana w Orzyszu, organizowana przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną i Fundację "Oręż".

W tegorocznej edycji brało udział w sumie niemal 300 zawodników, którzy rywalizowali m.in. na dystansach: 300, 600, 800, 1000, 1200m oraz królewski "King of Tanks" - do 2232m. Były to trzecie zawody organizowane na orzyskim poligonie, w którym wzięli udział pasjonaci strzelectwa, w tym także przedstawiciele innych Państw m.in. żołnierze wojsk sojuszniczych NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland.

W zawodach wystartowali żołnierze 4 Warmińsko - Mazurska Brygady Obrony Terytorialnej jako dwie drużyny: "42BLP" - w klasie STANDARD (300-600-800m) oraz "4W-MBOT" w klasie MAGNUM (800-1000-1200m).

„Pierwszy raz reprezentując Wojska Obrony Terytorialnej wystawiliśmy reprezentację w klasie MAGNUM. Pierwszy raz strzelaliśmy na takim dystansie. Wygraliśmy z ludźmi, z żołnierzami co strzelają z tego kalibru od kilku lat… Umiejętności to jedno, ale dopisywało nam też ogrom żołnierskiego szczęścia” – relacjonuje kpr. Paweł Jastrzębski.

Reprezentacja 4 Brygady zajęła I miejsce drużynowo klasie MAGNUM (trójbój 800-1000-1200m) w składzie: kpr. Jastrzębski Paweł, kpr. Radosław Jurczak. Koledzy w klasie STANDARD wystrzelali drużynowo 7-me miejsce w składzie: kpr. Marcin Bienias (kal. .308 Win), st. szer. Radosław Brzozowski (kal. .308 Win).

„Warto podkreślić, że to była praca i oba sukcesy zespołowe - cały czas wspólnie ocenialiśmy warunki i możliwe konieczne korekty broni, jednak różnice między kalibrami są tak znaczne, że musieliśmy skupić przede wszystkim na współpracy w parach."- zaznaczył kpr. Paweł Jastrzębski, który wywalczył I miejsce indywidualnie na dystansie 1200m we wszystkich klasach sprzętowych z wynikiem 84pkt. Wyprzedził w ten sposób miażdżącą przewagą pozostałych zawodników, gdyż kolejny żołnierze zdobył na tym dystansie 64 pkt. Kompletne zdeklasowanie konkurencji!

Oprócz świetnej atmosfery i ducha współzawodnictwa pomiędzy drużynami, była to również niepowtarzalna okazja do przećwiczenia własnych umiejętności strzeleckich oraz wymiany nowych doświadczeń.

Tekst: Paulina Kucińska/ rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej BOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Piątka z czwartego wozu
Najdłuższa noc
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Prawdziwa wojskowa grochówka! Gotuje kucharz z reprezentacji WP
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Gąsienicowy Baobab dla polskiego wojska
Plan na WAM
Rekordowe wsparcie dla ZM „Tarnów”
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Piechota górska w Wojnarowej coraz liczniejsza
Zdarzyło się w 2025 roku – III kwartał
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Powrót do przeszłości Westerplatte
W drodze po indeks
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Zdarzyło się w 2025 roku – IV kwartał
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Koniec bezkarności floty cieni?
Niebo pod osłoną
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Na tronie mistrza bez zmian
Góral z ORP „Gryf”
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Będą polskie prace badawcze na zachodzie Ukrainy
Dyplomatyczna gra o powstanie
Nadbużańscy terytorialsi na patrolu konnym
Nowa ręka dla weterana
Co nowego w przepisach?
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Przyszłość polskich czołgów K2
„Pułaski” do remontu
Zdarzyło się w 2025 roku – II kwartał
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Misja na rzecz zdrowia
Pancerniacy jadą na misję
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Wojsko ma swojego satelitę!
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Ministrowie ds. służb: Wnioskujemy o spotkanie z prezydentem
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Wymyśl nazwę dla polskich satelitów wojskowych
Odpalili K9 Thunder
Gladius dla Szczecińskiej Dywizji
Snowboardzistka i pływacy na medal
Rumunia buduje drugi filar wsparcia Ukrainy
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Europejska kopuła bezpieczeństwa
Żołnierze z Braniewa pomagają walczyć ze śnieżycą
Polskie pociski rakietowe – rusza produkcja
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO