moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
XXVI Targi Wydawców Katolickich

Już wkrótce rozpocznie się przesunięta w czasie, kolejna edycja święta książki religijnej. W tym roku odbędzie się ona w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Niewątpliwie Targi Wydawców Katolickich w wyjątkowy sposób i na trwałe wpisały się nie tylko w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy, ale także w życie kulturalne naszego kraju. Od wielu lat przyciągają miłośników książek kilku pokoleń. Gromadzą wystawców z całego kraju, prezentując wydawniczy dorobek oficyn kościelnych, zakonnych, jak
i świeckich, które swoją ofertę kierują do całych rodzin. Organizatorom zależy, aby tegoroczne targi, choć zupełnie inne niż dotychczas z powodu pandemii, tradycyjnie stały się miejscem spotkania ze słowem w każdym jego wymiarze.

Tegoroczna edycja w związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego oraz w wolnej przestrzeni Ogrodów Zamku Królewskiego, gdzie targowe wydarzenie skoncentrują się wokół namiotów przygotowanych dla poszczególnych wystawców. Organizatorzy zatroszczą się o zachowanie wszelkich rygorów i zaleceń Sanepidu, tak, aby targi były jak najbardziej bezpieczne – zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.

W trakcie Targów odbędą się spotkania ze znanymi osobami życia kultury. W trosce o zdrowie wszystkich obecnych najważniejsze, z czytelniczego punktu widzenia, targowe wydarzenia, czyli spotkania z ulubionymi autorami i podpisywanie książek będzie odbywać się w ramach dotychczasowej formuły, na stoiskach w Arkadach, ale także w osobnym namiocie w Ogrodach Kubickiego.

Jak co roku kluczowym akcentem targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku przyznana zostanie po raz 23. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach tematycznych, począwszy od kategorii literackiej czy edytorskiej, poprzez publikacje dla dzieci i młodzieży, multimedia, książki historyczne oraz współczesną i tradycyjna muzykę chrześcijańską. W bieżącej edycji o ten najważniejszy laur przyznawany publikacjom o tematyce religijnej rywalizuje blisko 300 (publikacji) zgłoszonych przez kilkadziesiąt krajowych podmiotów wydawniczych. Tradycyjnie już Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyzna także Nagrody Małego FENIKSA, którymi honorowane są osoby, i instytucje szczególnie zasłużone na niwie promocji treści i publikacji katolickich w mediach i przestrzeni kulturalno-społecznej.
Wręczenie Nagrody FENIKS nastąpi w ramach Uroczystego Koncertu w sobotę 25 września w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań będą na bieżąco uzupełniane pod adresem www.swk.pl.

Autor tekstu: Iwona Wodzimska

„Polska Zbrojna. Historia " objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Stowarzyszenie Wystawców Katolickich

dodaj komentarz

komentarze


Wsparcie ma znaczenie
AMW oferuje mieszkania
Elektronika dla obrony powietrznej
Cyberparasol nad wyborami
Szermierze i pięściarki na podium
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Śmierć w sercu Azji
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Polski wkład w operację „Overlord”
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Akcja na jeziorze
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Ramię w ramię z Amerykanami
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Marsz gąsienicowych kolumn
Atak w Porcie Elbląg
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Powietrzne cysterny dla Polski
Święto DGRSZ
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Zbrodnicza farsa
Twardy ma moc
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Zełenski traci Order Orła Białego?
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Sportowe jubileusze
Kraków zaprosił weteranów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Mundur, medale i duma
Bez zmian w emeryturach
Sonda dla Jastrzębia
Niebo bez dominacji
Ważne decyzje w Brukseli
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wojna pod lupą
„Strzała weterana” spaja środowisko
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Ratunek na polu walki
Apetyt Smoka rośnie
Sojusz Madrytu i Warszawy
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Orka tuż, tuż
Koło zamachowe gospodarki
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Ratunek z powietrza
At the Controls of F-35A Husarz
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Musztra i marsz ubezpieczony
Równanie z „Iksem”
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Przerzut Abramsów do Lublina
Podróż w ciemność
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO