moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Łódzcy terytorialsi szkolili się na wędrzyńskim poligonie

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się na poligonie w Wędrzynie ze sposobów przemieszczania się przez infrastrukturę miejską, wspinaczki oraz strzelectwa na wodzie i na lądzie.

Terytorialsi z 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty szkolili się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. W ramach dodatkowego szkolenia poligonowego żołnierze doskonalili swoje umiejętności z zakresu czarnej taktyki na Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym, dodatkowo przeszli kurs wspinaczki i uczyli się przemieszczania w terenie miejskim. Ćwiczyli także nad jeziorem Buszno, gdzie załogi łodzi pływających oddawały strzały do celów na wodzie i na brzegu jeziora.

Z perspektywy kolejnych dni wykonywanie zadań na poligonie było coraz trudniejsze nie tylko ze względu na intensywny program szkoleniowy, ale też trwający upał czy ulewny deszcz. Zajęcia rozpoczynały się wcześnie rano i trwały do późnych godzin wieczornych. Zrealizowane zostało strzelanie z pojazdów i płynącej łodzi. To szkolenie wzmocniło cechy psychofizyczne naszych żołnierzy, a poprzez działanie w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych przygotowało ich do realizacji ekstremalnych zadań – powiedział ppor. Bartosz Szkopek, szef sekcji szkoleniowej 91 blp.

W szkoleniu wzięło udział 51 żołnierzy.

Tak rozmaite działania pozwoliły żołnierzom na doskonalenie umiejętności zdobytych w trakcie szkoleń rotacyjnych, a także sprawdzenia swoich możliwości w trudnych warunkach. Poligon przeznaczony był głównie dla żołnierzy – instruktorów, którzy swoją wiedzę i umiejętności będą przekazywać terytorialsom podczas szkoleń rotacyjnych.

Tekst: Małgorzata Glińska/ rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady OT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


MON i MSZ o szczycie NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Ostatnia niedziela…
Mundur i bokserskie rękawice
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Wsparcie ma znaczenie
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Wielki sukces podchorążych z AMW
Zbrodnicza farsa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
W drodze po oficerskie gwiazdki
Paliwowy krwiobieg NATO
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Prezydent RP o szczycie NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Wojna hybrydowa trwa
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Morska bryza w dwóch odsłonach
Dronowy kierunek przyszłości
Nowa koalicja dronowa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Śmierć w sercu Azji
Piksele prawdy w morzu fałszu
Połączeni na Bałtyku
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Polski projekt, światowe znaczenie
Cyfrowa niedyskrecja
Saperzy w akcji pod wodą
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Integracja F-35 rozpoczęta
Żywią i bronią
Gen wojownika
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Vespa Battle Challenge
NATO zwiększy produkcję broni
PIRX-1 na orbicie
Pieta Michniowska
Sportowa rewolucja na AWL-u
USA znów uderzyły w Iran
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Marzenia częściowo spełnione
Przełomowe porozumienie
Polski Gnom
Ostatni lot „Pałera”
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Borsuki i roje dronów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Szerszeń z Sochaczewa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO