moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pokaz sprzętu i uzbrojenia w Nowogrodzie

Sprzęt wojskowy i uzbrojenie będące w wyposażeniu jednostek 16 Dywizji Zmechanizowanej uatrakcyjnił pokaz statyczny zorganizowany dla mieszkańców Nowogrodu podczas ćwiczenia DRAGON-21.

13 czerwca na terenie Gminy Nowogród zaprezentowano sprzęt wojskowy i uzbrojenie jednostek wojskowych 16 Dywizji Zmechanizowanej uczestniczących w ćwiczeniu taktycznym z wojskami Dragon-21. Dla mieszkańców Nowogrodu była to wyjątkowa okazja aby z bliska przyjrzeć się i zapoznać się z pojazdami wojskowymi i uzbrojeniem żołnierzy Wojska Polskiego.

Piknik wojskowy został zorganizowany w ramach współdziałania z Układem Pozamilitarnym, w tym przypadku przy wsparciu Burmistrza Nowogrodu Pana Grzegorza Palki, który na zakończenie pokazu skierował słowa podziękowania dla żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej –„dziękujemy za wspaniałą współpracę i wsparcie. Ostatnie dni pokazują, jak ważna jest Wasza obecność w naszym otoczeniu”.

Pomimo „taktycznej” pogody wielu mieszkańców Nowogrodu i innych okolicznych miejscowości, a także niedzielnych turystów przybyło w miejsce pokazu i obejrzało m. in. Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy Poprad, moździerz samobieżny Rak i Artyleryjski Wóz Dowodzenia, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się także uzbrojenie strzelców wyborowych.

***
Ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-21 to największe, cykliczne przedsięwzięcie szkoleniowe Dowództwa Generalnego RSZ i 16 Dywizji Zmechanizowanej w bieżącym roku. Jest ćwiczeniem o charakterze defensywnym. Jego głównym celem jest sprawne przygotowanie i  zgrywanie sił 16 Dywizji Zmechanizowanej, do wykonywania zadań w ramach operacji obronnej prowadzonej we współdziałaniu z WOT i układem pozamilitarnym.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

red. PZ

autor zdjęć: por. Karol Frankowski

dodaj komentarz

komentarze


Gotowi na każdy scenariusz
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Zbrodnia i kłamstwo
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Bez zmian w emeryturach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Terytorialsi zapraszają
Bieg ku pamięci bohaterów
Zbrodnia bez kary
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Desant na Bornholm
WAM coraz bliżej Łodzi
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wypadek w PKW UNIFIL
Trzynasty Husarz w powietrzu
Przygotowania do lotu do Polski
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
NATO i USA o Iranie
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Jest nowy szef BBN
Ostrosz zamiast Mureny
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wyścig Stalina
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Kluczowe 30 dni
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Od cyberkursu po mundurówkę
Psy na… materiały wybuchowe
Nauki i nauczki z Afganistanu
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Specjalsi przeciw flocie cieni
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
SAFE staje się faktem!
Więcej strzelnic w powiecie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Rzeźnik w rękach GROM-u
Strykery w akcji
Ostatni most
Adaptacja i realizm
Uczczono ofiary zamachu majowego
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Borsuk po słowacku
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Powrót WAM-u
Kosmiczne oko armii
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Syndrom Karbali
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Bez schematów
Początek wielkiej historii
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Groźny incydent w Libanie
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO