moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wizyta w kieleckim Centrum

24 listopada w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wizytę złożył dyrektor Międzynarodowego Ośrodka Szkoleń i Badań nad Dziedzictwem Kultury w Zagrożeniu. Spotkanie dotyczyło nawiązania współpracy pomiędzy Międzynarodowym Ośrodkiem Szkoleń i Badań nad Dziedzictwem Kultury w Zagrożeniu i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

W ramach wizyty dyrektor Ośrodka został zapoznany z zadaniami i strukturą Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, a także bazą szkoleniową jednostki. Żołnierze z CPdMZ zaprezentowali jeden z elementów szkoleniowych, jakim są makiety plastyczne, za pomocą których żołnierze szkoleni są z zakresu analizy środowiska cywilnego w rejonie operacji.

Dyrektor Ośrodka obejrzał również „salę afgańską”, która odwzorowuje warunki bytowe, jakie można spotkać w krajach Bliskiego Wschodu. Eksponaty stanowiące wyposażenie sali zostały przywiezione przez żołnierzy z rejonów misji.

Podczas wizyty zaprezentowano sprzęt i wyposażenie CPdMZ oraz posterunek OP-60, wykorzystywany m.in. do szkolenia obserwatorów wojskowych ONZ. Dyrektor zwiedził również Salę Tradycji, gdzie poznał historię oraz tradycje kieleckiej jednostki.

Tekst: por. Ewa Kózka

red. PZ

autor zdjęć: por. Ewa Kózka

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia niedziela…
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Mundur i bokserskie rękawice
Gen wojownika
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Wielki sukces podchorążych z AMW
Śmierć w sercu Azji
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Polski Gnom
Integracja F-35 rozpoczęta
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
MON i MSZ o szczycie NATO
Przełomowe porozumienie
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Prezydent RP o szczycie NATO
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Saperzy w akcji pod wodą
Połączeni na Bałtyku
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Szerszeń z Sochaczewa
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Nowa koalicja dronowa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Pierwszy krok do specjalsów
Morska bryza w dwóch odsłonach
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Polski projekt, światowe znaczenie
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Tour przez garnizony
NATO zwiększy produkcję broni
Pieta Michniowska
Ostatni lot „Pałera”
Marzenia częściowo spełnione
Cyfrowa niedyskrecja
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Paliwowy krwiobieg NATO
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Borsuki i roje dronów
Wsparcie ma znaczenie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Dawka wiedzy na trudne czasy
Spadochronowy triumf
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Zbrodnicza farsa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Sportowa rewolucja na AWL-u
W drodze po oficerskie gwiazdki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO