moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dostarczą do szpitali środki ochrony indywidualnej

W ramach operacji WOT „Trwała odporność” terytorialsi dostarczą blisko 1,5 miliona środków ochrony osobistej, które trafią do 10 szpitali i placówek medycznych w rejonie odpowiedzialności 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 6,5 tysiąca żołnierzy, z czego ponad 200 z 5 Mazowieckiej Brygady OT. Żołnierze wspierają służby medyczne, ośrodki pomocowe oraz Sanepidy. Od poniedziałku do szpitali i placówek medycznych dostarczają również środki ochrony indywidualnej.

Zadanie to realizowane jest na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Do tej pory nasi żołnierze przetransportowali łącznie ponad 247 tysięcy środków ochrony indywidualnej, m.in. kombinezony, rękawiczki, maseczki, fartuchy chirurgiczne, przyłbice oraz gogle z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach. Do tej pory materiały trafiły do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie, Wyszkowie oraz w Wołominie. Dziś środki trafią także do szpitala w Radzyminie, Sokołowie Podlaskim i Przasnyszu, natomiast do końca bieżącego tygodnia transport dotrze również do szpitala Pułtusku, Mińsku Mazowieckim oraz w Płońsku. Łącznie placówki medyczne otrzymają wsparcie w postaci blisko 1,5 miliona sztuk środków ochrony indywidualnej.

5 MBOT realizuje zadania przeciwkryzysowe w ramach operacji „Trwała odporność”, która polega głównie na gaszeniu ognisk koronawirusa. Jej cel skupia się na pięciu rodzajach działań: zapobieganie, identyfikowanie, izolowanie, wspieranie oraz przywracanie.

Tekst: Aneta Szczepaniak/ rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej BOT

red. PZ

autor zdjęć: 5 MBOT

dodaj komentarz

komentarze


Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
„Kryzys” na AWL-u
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Rzeźnik w rękach GROM-u
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Wojsko testuje systemy antydronowe
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Zasiąść za sterami Apache’a
Po pierwsze: ogarnąć chaos
Zbrodnia bez kary
NATO i USA o Iranie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Syndrom Karbali
Dwunasty Husarz w powietrzu
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Borsuki w okopach
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Groźny incydent w Libanie
Zaproszenie do przygody
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Desant, konie i czołgi…
Adaptacja i realizm
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Świat się zbroi na rekordową skalę
Przekuwanie pomysłów w produkty
Okiełznać Rosomaka
Od cyberkursu po mundurówkę
„Huragan” na kursie
Armia na kryzys
Fińska armia luzuje rygory
Zbrodnia i kłamstwo
Centrum pomocy i opieki
Polska będzie produkować Pantery
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Wypadek w PKW UNIFIL
Miecz w ręku NATO
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Marynarz w koreańskim tyglu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Pasja i fart
Początek wielkiej historii
Wielkie serce K9
Gotowi do działania
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Pieniądze z SAFE coraz bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO