moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
8. Batalion Saperów "Przodującym Pododdziałem Marynarki Wojennej"

W środę, 24 czerwca, dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w imieniu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wręczył 8. Batalionowi Saperów honorowy proporzec oraz amarantowe sznury wyróżniające "Przodujący pododdział Marynarki Wojennej" za 2019 rok.

Tytuł honorowy "Przodujący pododdział" to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych żołnierzom Wojska Polskiego przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Może go otrzymać pododdział, który w danym roku uzyskał bardzo dobre wyniki w działalności służbowej. Przez najbliższy rok będą się nim posługiwali żołnierze dziewięciu pododdziałów każdego z czterech rodzajów sił zbrojnych. Dziwnowski batalion został wyróżniony jako jedyny ze wszystkich jednostek Marynarki Wojennej.

"Bardzo się cieszę, że to właśnie jednostka brzegowa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża otrzymała wyróżnienie tytułem honorowym "Przodujący Pododdział Marynarki Wojennej". Flotylla najczęściej kojarzona jest z dywizjonami okrętów, natomiast wy udowodniliście swoim zaangażowaniem oraz bardzo ciężką, trudną i odpowiedzialną pracą, jak istotny w strukturze 8.FOW jest 8. Batalion Saperów z Dziwnowa" - dowódca flotylli kontradmirał Piotr Nieć.

"To wielkie wyróżnienie nie tylko dla mnie jako dowódcy, ale przede wszystkim dla moich żołnierzy. Bo w każdej jednostce najważniejsi są ludzie. To oni wykonują wszystkie zadania i to dzięki nim otrzymaliśmy ten tytuł" – komandor porucznik Wojciech Chrzanowski, dowódca 8 Batalionu Saperów.

Wyróżniony pododdział otrzymał proporzec honorowy, a żołnierze dostali amarantowe sznury, które będą nosić przy mundurze wyjściowym jako element wyróżniający "przodujący pododdział".

***

8. Kołobrzeski Batalion Saperów jest oddziałem 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, przeznaczonym do realizacji całokształtu zadań zabezpieczenia inżynieryjnego flotylli. Jednostka stacjonuje w Dziwnowie.

Dziwnowski Batalion w przeszłości był wielokrotnie wyróżniany m.in.: medalem „Za zasługi dla Marynarki Wojennej", Odznaką Honorową „Gryfa Pomorskiego”, mianem „Przodującego Oddziału Brzegowego MW”. W uznaniu zasług dla obronności kraju 15 sierpnia 2014 roku 8.bsap został wyróżniony przez MON Tomasza Siemoniaka „Wpisem do Księgi Honorowej WP”.

red. PZ

autor zdjęć: 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze


Rok 2027 bez Air Show Radom
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Wicher na morzu
Flanka pod strażą
Coraz więcej Alpha Scramble
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
MON i MSZ o szczycie NATO
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Nowy ośrodek badań WIML
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Oni strzegą naszego spokoju
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Gorący lipiec PKW Łotwa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Siatka antydronowa
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Młodzi medycy na poligonie
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Generał w niewoli
Azjatycka szansa
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Ostatnie szlify przed defiladą
Legion Medyczny na poligonie
Pamięć, która zobowiązuje
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Dwa marzenia spełnione naraz
„Wicher” na wodzie
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Abordaż z polskim wsparciem
Kartki sercem malowane
Z prądem i pod prąd
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Pokolenie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO