moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tytuł Honorowy „Przodujący Pododdział Sił Powietrznych”

24 czerwca na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia Grupy Obsługi Technicznej tytułem honorowym „Przodujący Pododdział Sił Powietrznych”.

Okolicznościowa zbiórka odbyła się w hangarze nr 1, gdzie w asyście sztandaru 31 BLT oraz samolotów wielozadaniowych F-16, zebrało się liczne grono wyróżnionych żołnierzy GOT 31 BLT.

Decyzją Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pododdział GOT został wyróżniony tym zaszczytnym tytułem honorowym za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej, w istotnym stopniu wpływających na zwiększenie zdolności bojowej Sił Zbrojnych RP w 2019 r. To dla pododdziału jednostki wojskowej najwyższa forma uznania przełożonych, to podziękowanie za ogromny trud pracy wkładany na co dzień na rzecz zapewnienia właściwej sprawności samolotów F-16, mający bezpośredni wpływ na bezpieczną realizację szkolenia lotniczego w bazie.

Po odczytaniu okolicznościowego rozkazu, proporzec honorowy, będący oznaką wyróżnionego pododdziału, w imieniu Dowódcy Generalnego wręczył Inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. pil. Jacek Pszczoła. Dla wszystkich zgromadzonych była to szczególna chwila, tym bardziej, że gen. Pszczoła to nasz Dowódca Bazy z okresu 2011 – 2015.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili także Dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak oraz Dowódca 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Norbert Chojnacki.

Forma wyróżnienia zbiorowego nie była jedynym wręczanym wyróżnieniem w trakcie zbiórki. Zgodnie z rozkazem Dowódcy Generalnego Dowódca Grupy Obsługi Technicznej ppłk Arkadiusz Ligaj, za znaczące osiągnięcia w służbie wojskowej został wyróżniony Tytułem Honorowym „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” z odznaką w II stopniu.

W okolicznościowych przemowach padały słowa podziękowania dla żołnierzy GOT, ale i zapewnienia z ich strony, że dalsza praca wykonywana na rzecz Sił Powietrznych, będzie nadal stała na wysokim poziomie, przyczyniając się do dalszego rozwoju i pogłębiania dotychczasowych doświadczeń w obsłudze technicznej polskich „Jastrzębi”.

Tekst: mjr Krzysztof Terzyk

red. PZ

autor zdjęć: Piotr Łysakowski

dodaj komentarz

komentarze


Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Abordaż z polskim wsparciem
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Flanka pod strażą
Z prądem i pod prąd
Dwa marzenia spełnione naraz
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Młodzi medycy na poligonie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Łódź centrum serwisowym Apache’y
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Rok 2027 bez Air Show Radom
Coraz więcej Alpha Scramble
Legion Medyczny na poligonie
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Oni strzegą naszego spokoju
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Kartki sercem malowane
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Nowy ośrodek badań WIML
Wicher na morzu
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Azjatycka szansa
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Cztery brygady, jeden cel
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
MON i MSZ o szczycie NATO
Siatka antydronowa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Wicher” na wodzie
Drony na autopilocie
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Gorący lipiec PKW Łotwa
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO