moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Powstrzymaliśmy nielegalne przekroczenie granicy RP

Od połowy marca br. żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej razem ze Strażą Graniczną oraz Policją pilnują bezpieczeństwa na zachodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej, a teraz udowodnili swoje skuteczne współdziałanie zatrzymując obcokrajowców po jej nielegalnym przekroczeniu.

W celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się COVID-19 podjęto szereg różnych środków, w tym uszczelnienie oraz zamknięcie granic państwowych. Z tego powodu żołnierze 12 Brygady razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Policji zarówno na posterunkach stałych, jak i w patrolach mobilnych strzegą bezpieczeństwa na 123 kilometrach zachodniej granicy RP.

7 kwietnia br. żołnierze i funkcjonariusze dali przykład bardzo dobrego współdziałania i wykonywania powierzonych obowiązków. Wspólne patrole Błękitnej Brygady oraz Straży Granicznej po krótkim pościgu zatrzymały w okolicy miejscowości Buk 6 obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową oraz 3 osoby, które pomogły im w tym procederze, za co usłyszały zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom. Cudzoziemcy dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności (w zawieszeniu). Dodatkowo 4 osobom wydano decyzje o zobowiązaniu do powrotu z trzyletnim zakazem ponownego wjazdu, a 2 osoby w ramach readmisji zawrócono do Niemiec.

Sytuacja ta dobitnie pokazuje jak skutecznie współpracują służby mundurowe, aby zapewnić bezpieczeństwo na terenie Polski.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski 

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Błażej Łukaszewski

dodaj komentarz

komentarze


Test w stratosferze
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Polski Gnom
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Pancerne starcie
Kajakiem na światowe podium
Marzenia częściowo spełnione
Pieta Michniowska
Azjatycka szansa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Poskromić kolosa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosja testuje, Polska przechwytuje
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wsparcie ma znaczenie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Święto wojska pod hasłem SAFE
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Ostatnia niedziela…
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Odniesione w walce rany łączą
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Jelcze z Raciborza
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Baobaby docierają do wojska
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Wojsko stawia na „armię talentów”
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
MON i MSZ o szczycie NATO
Spadochronowy triumf
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Innowacje z PERUNA
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Salto mortale komandosa
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Śmierć w sercu Azji
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Inwestycje w bezpieczeństwo
Atak i przejęcie dokumentów
Wyścig snajperów
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Gen wojownika
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Paliwowy krwiobieg NATO
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Pierwszy krok do Invictusa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Rakietowcy na Hawajach
Triumf wojskowych lekkoatletów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO