moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
ZUT wspiera żołnierzy Dwunastki

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) w Szczecinie przekazał partię kilkudziesięciu przyłbic ochronnych dla żołnierzy i wojskowych ratowników medycznych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Studenci i naukowcy największej szczecińskiej uczelni technicznej wykorzystują już od dłuższego czasu swój potencjał naukowy i technologiczny wspierając w walce z koronawirusem naszych największych bohaterów - szczecińskich medyków, a od dzisiaj także żołnierzy szczecińskiej „Dwunastki”. ZUT uruchomił wszystkie swoje drukarki 3D i wyprodukował już kilkaset przyłbic ochronnych, które trafiają do szczecińskich szpitali. Dziękujemy naukowcom i studentom z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego za zaangażowanie w działania związane z produkcją i dystrybucją przyłbic potrzebnych do walki z COVID-19. „Kolejna partia przyłbic ochronnych trafi do żołnierzy już wkrótce…” - poinformowała nas kierownik Biura Promocji ZUT Kinga Wełyczko.

 

Dzięki wyszkoleniu żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz właściwemu zabezpieczeniu przekazanemu przez ZUT w Szczecinie wszyscy pełniący tę wymagającą służbę wykazują ogromną gotowość do minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii.

Tekst: mjr Marcel Podhorodecki

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Artur Walento

dodaj komentarz

komentarze


Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Prezydent RP o szczycie NATO
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Gotowi na zmiany na polu walki
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Morska bryza w dwóch odsłonach
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Mundur i bokserskie rękawice
Dronowy kierunek przyszłości
Vespa Battle Challenge
Podróż w ciemność
W drodze po oficerskie gwiazdki
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
Polski projekt, światowe znaczenie
Paliwowy krwiobieg NATO
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Szerszeń z Sochaczewa
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bramy armii
Integracja F-35 rozpoczęta
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Cyfrowa niedyskrecja
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Wielki sukces podchorążych z AMW
Saperzy w akcji pod wodą
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Połączeni na Bałtyku
Piksele prawdy w morzu fałszu
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Wsparcie ma znaczenie
Pieta Michniowska
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Ostatni lot „Pałera”
PIRX-1 na orbicie
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
NATO zwiększy produkcję broni
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Przełomowe zdolności artylerzystów
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
USA znów uderzyły w Iran
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Żywią i bronią
Zbrodnicza farsa
Wojna hybrydowa trwa
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Ostatnia niedziela…
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Face to Face
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Przełomowe porozumienie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
PKW Irak zostaje w Jordanii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO