moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

WOT wspiera Straż Graniczną

Od północy z soboty na niedzielę 1000 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych oraz Żandarmerii Wojskowej wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy. Terytorialsi są obecnie na 126 punktach kontrolnych wzdłuż wewnętrznej granicy UE oraz uczestniczą we wspólnych patrolach ze strażnikami granicznymi na granicy zewnętrznej UE.

Mając na uwadze konieczność powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, o północy z soboty na niedzielę (14/15 marca 2020 r.), tymczasowo przywrócona została kontrola graniczna oraz ograniczenia ruchu granicznego. Prezydent RP Andrzej Duda, w uzgodnieniu z premierem i po konsultacjach z ministrami obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji, postanowił o wsparciu Straży Granicznej przez pododdziały sił zbrojnych. Do działania skierowanych zostało tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W nocy Terytorialsi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji zamykali drogi, którymi do tej pory odbywał się normalny ruch. Do tego celu były wykorzystywane między innymi bariery hesco. Po zamknięciu dróg terytorialsi wspólnie z funkcjonariuszami SG i Policji tworzyli posterunki kontrolne.

Aktualnie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie z funkcjonariuszami SG i Policji pełnią służbę na 126 punktach kontrolnych z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz uczestniczą we wspólnych patrolach ze strażnikami granicznymi na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą, która jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej.

Żołnierze WOT wykorzystują samochody ciężarowe, osobowo – terenowe oraz typu quad, ponadto: namioty, maszty oświetleniowe i agregaty prądotwórcze.

Tekst: ppłk Marek Pietrzak/ rzecznik prasowy WOT

red. PZ

autor zdjęć: WOT

dodaj komentarz

komentarze


Borsuki w okopach
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Rzeźnik w rękach GROM-u
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Zmiana warty w Szkole Orląt
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
NATO i USA o Iranie
Syndrom Karbali
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Początek wielkiej historii
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gotowi do działania
New Approach to Military Reserve
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Dwunasty Husarz w powietrzu
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Awanse w Dniu Flagi
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Groźny incydent w Libanie
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
Wielkie serce K9
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Fińska armia luzuje rygory
Centrum pomocy i opieki
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Okiełznać Rosomaka
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Pasja i fart
Zbrodnia i kłamstwo
Wypadek w PKW UNIFIL
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Adaptacja i realizm
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
Zbrodnia bez kary
Desant, konie i czołgi…
Nauki i nauczki z Afganistanu
Przekuwanie pomysłów w produkty
JWK trenuje na paralotniach
Świat się zbroi na rekordową skalę
Od cyberkursu po mundurówkę
Marynarz w koreańskim tyglu
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Polska będzie produkować Pantery
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
„Huragan” na kursie
Powrót WAM-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO