moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie poligonowe przeciwlotników

Dywizjon przeciwlotniczy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej szkolił się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych.

W dniach 01-27 września na Centralnym Poligonie Sił Powierzanych w Wicku Morskim dywizjon przeciwlotniczy realizował szkolenie poligonowe w ramach zgrupowania pododdziałów przeciwlotniczych 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W czasie zgrupowania pododdziały dplot wykonywały artyleryjskie i rakietowe strzelania bojowe uzyskując bardzo wysokie oceny. Realizowane były również zajęcia taktyczne i taktyczno-logistyczne, w ramach których prowadzone były działania zbliżone do realnego pola walki.

Dowódca dywizjonu przeprowadził ćwiczenie taktyczno-specjalne pk: „KUNA-7-19”, które było połączeniem taktyki oraz strzelań bojowych. Pierwszego dnia sprawdzono możliwości przemieszczenia pododdziałów oraz zaopatrywania logistycznego, przede wszystkim w amunicję, a także przemieszczenie stanowiska dowodzenia. W drugim dniu ćwiczenia realizowano działalność ogniową amunicją bojową zarówno w dzień jak i w nocy do symulatorów celów powietrznych.

W ramach rywalizacji między pododdziałami biorącymi udział w zgrupowaniu poligonowym odbyły się zawody użyteczno-bojowe podzielone na wszystkie rodzaje sprzętu wojskowego występującego na wyposażeniu pododdziałów plot. W kat. 23mm armaty ZU-23-2 działon z 1 bplot zajął I miejsce , a działon z 2 bplot III miejsce. W kat. wozów dowodzenia Zenit Zawiszacy z dplot zajęli pierwsze 2 miejsca.

W czasie szkolenia poligonowego Zawiszacy zorganizowali zawody wytrzymałościowo-siłowe „Only The Brave” pod patronatem dowódcy 15. GBZ, których celem było wyłonienie najlepszych reprezentacji zgrupowania poligonowego wojsk przeciwlotniczych, a także popularyzacji sportu. Dwu osobowe drużyny musiały zmierzyć się z takimi konkurencjami jak podciąganie na drążku, bieg, przysiady ze sztangą, wyrzuty sztangi nad głowę, przerzucanie opony i martwy ciąg ze sztangą. Najlepsi okazali się zawodnicy z 6. BPD, II miejsce zajęli żołnierze z dywizjonu przeciwlotniczego 15. GBZ.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

red. PZ

autor zdjęć: 15 GBZ

dodaj komentarz

komentarze


Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Desant w Putlos
Debiut skialpinizmu
„Jaskółka” na Bałtyku
Together on the Front Line and Beyond
Focus of Every Move
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Outside the Box
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Spluwaczki w nowej odsłonie
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Oko na Bałtyk
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Życie pod ostrzałem
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Skromny początek wielkiej wojny
Walka o pierwszą dziesiątkę
Polski sektor obronny za SAFE
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Torami po horyzont
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Laboratorium obrony państwa
Cztery lata wojny w Ukrainie
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Czas na oświadczenia majątkowe
Morskie koło zamachowe
Kierunek Rumunia
Gala MMA coraz bliżej
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Oficer od drona
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Debiut ogniowy Borsuków
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Borsuki, ognia!
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Sprintem do bobsleja
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Chciałem być na pierwszej linii
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Fenomen podziemnej armii
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Przemyślany każdy ruch
Koniec olimpijskich zmagań
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Wojsko wskazało priorytety
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Polska poza konwencją ottawską
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO