moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Canon z ofertą dla wojska

Produkty firmy Canon docenili już reporterzy z całego świata, teraz japoński gigant chce nimi zainteresować wojsko. Podczas MSPO na stoisku producenta sprzętu foto i video można zapoznać się z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. A te zainteresują nie tylko amatorów fotografii, ale przede wszystkim przedstawicieli przemysłu obronnego i służb specjalnych.

– Nasza firma jest kojarzona głównie z branżą fotograficzną. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że nasza oferta jest o wiele szersza. Projektory instalacyjne, drukarki, teleobiektywy, aparaty fotograficzne, kamery – stąd nasza obecność na targach, gdzie możemy zaprezentować nasze rozwiązania i spotykać się z przedstawicielami służb mundurowych i przemysłu – mówi Piotr Wieczorek, business development manager z Canona. – Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska – dodaje.

Żołnierzy wojsk rozpoznawczych czy funkcjonariuszy służb specjalnych na pewno zainteresuje kamera ME20F-SHN. Ta, choć sprawia wrażenie niepozornej – waży zaledwie 1,1 kg, a jej wymiary to 102×116×113 mm, umożliwia pracę w ekstremalnych warunkach. Nie straszna jej ciemność, mgła, w dedykowanej obudowie można z niej korzystać nawet pod wodą, uzyskując przy tym bardzo wyraźnie zarejestrowany obraz. A wszystko dzięki niebotycznie wysokiej czułości wynoszącej 4,5 miliona ISO. Sprzęt rejestruje także w paśmie podczerwieni, by zarejestrować świetnej jakości obraz wystarczy minimalna ilość światła, choćby 0,0005 luksa, dostęp do szerokiej gamy obiektywów daje nieograniczone możliwości rejestrowania zdarzeń w szerokim planie jak i z bardzo dużej odległości.

Jeden z nich to EF 600mm f/4L IS III USM, który umożliwia szybkie i precyzyjne śledzenie ostrości na poruszających się obiektach oraz pracę w słabym oświetleniu. Dzięki zastosowanym w obiektywie rozwiązaniom rejestrowany obraz jest stabilny, nawet gdy podczas pracy operator nie korzysta ze statywu. Poza świetną optyką, produkt wyróżnia także niewielka waga. To zaledwie 3 kilogramy, co sprawia, że EF 600mm jest najlżejszym obiektywem tej klasy na świecie.

Producent zwraca także uwagę na znajdującą się w ofercie Canona całą gamę projektorów. A te, jak w przypadku wyżej wymienionych produktów, cechuje kompaktowy rozmiar, a także świetna jakość emitowanego obrazu, nawet w rozdzielczości 4K. Z oferty Canona skorzystała już między innymi firma BMW, która wykorzystała projektory japońskiego producenta podczas serii wydarzeń artystycznych organizowanych z największymi instytucjami kultury w Polsce. Ale Canon idzie o krok dalej i chce zainteresować nimi także przedsiębiorstwa z branży zbrojeniowej, które mogłyby zaimplementować projektory na przykład w symulatorach szkoleń.

Sporo ciekawostek na stoisku Canona znajdą też reporterzy czy oficerowie prasowi, którzy na co dzień dokumentują życie swoich jednostek. Jedną z nich jest między innymi rodzina kamer XA XF, które mogą okazać się bezcenne szczególnie podczas rejestracji ćwiczeń wojskowych czy akcji prowadzonych na przykład przez żołnierzy wojsk specjalnych. A wszystko dzięki świetnym parametrom sprzętu. Model XF405 cechuje niezwodny autofokus, stabilizacja obrazu, wysokiej jakości obiektyw 4K z 15-krotnym zoomem i uniwersalne opcje zdalnego sterowania. Poza tym kamera umożliwia nagrywanie w trybie 4K UHD/50P na kartach pamięci SD, przesyłanie zarejestrowanego materiału na serwer FTP i przesyłania strumieniowego IP.

W sumie na MSPO Canon zaprezentuje kilkadziesiąt produktów. Nad tym, aby ich potencjalny użytkownik nie zginął w gąszczu informacji, będą czuwać eksperci, którzy nie tylko pomogą dopasować sprzęt do potrzeb klienta, ale także wyjaśnią jak należy go używać. Warto przypomnieć, że Canon od kilku lat aktywnie współpracuje ze służbami mundurowymi, bierze udział w konferencjach technologicznych, organizuje warsztaty. Po konsultacji z przedstawicielami Canona istnieje możliwość zorganizowania specjalistycznych szkoleń, dostosowanych do specyfiki działań danego użytkownika  dodaje Piotr Wieczorek.

Podczas MSPO produkty firmy Canon można znaleźć w Hali G, na stoisku nr 46.

Canon

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
 
W Italii, za wolność waszą i naszą
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Szarża „Dragona”
Kadisz za bohaterów
Barwy walki
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ramię w ramię z aliantami
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Głos z katyńskich mogił
Wojna na detale
NATO on Northern Track
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Wojna w świętym mieście, część druga
SOR w Legionowie
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Gunner, nie runner
Na straży wschodniej flanki NATO
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Charge of Dragon
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wojna w świętym mieście, epilog
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Zmiany w dodatkach stażowych
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kolejne FlyEle dla wojska
Sprawa katyńska à la española
Przygotowania czas zacząć
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
25 lat w NATO – serwis specjalny
NATO na północnym szlaku
Sandhurst: końcowe odliczanie
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Zachować właściwą kolejność działań
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Front przy biurku
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Strażacy ruszają do akcji
Szpej na miarę potrzeb
Święto stołecznego garnizonu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO