moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w 16 Dywizji

Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski uhonorował najlepszych sportowców i trenerów podczas Gali Sportu w ramach współzawodnictwa sportowego 16 DZ w 2018 roku.

27 marca w Białobrzegach odbyła się Gala Sportu 16 Dywizji Zmechanizowanej z udziałem przedstawiciela Oddziału WF i Sportu DG RSZ, kierowniczej kadry dowództwa dywizji, dowódców jednostek bezpośrednio podległych. Podczas uroczystej Gali podsumowano współzawodnictwo sportowe w klasyfikacji generalnej mistrzostw 16 Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym w 2018 roku. Głównymi bohaterami byli mistrzowie sportu powszechnego i wyczynowego Wojska Polskiego reprezentujący poszczególne jednostki w ramach grupy 3 Dowództwa Generalnego RSZ.

W klasyfikacji ogólnej podsumowującej współzawodnictwo sportowe na szczeblu Sił Zbrojnych RP 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana znalazła się na podium zajmując trzecie miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej mistrzostw 16. Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym w 2018 roku spośród jednostek podległych najwięcej punktów zdobyła ponownie 15. Brygada Zmechanizowana z Giżycka.

Generał Sokołowski uhonorował najlepszych sportowców, trenerów oraz dowódców jednostek wojskowych we współzawodnictwie sportowym. Spośród najlepszych sportowców, medalistów Mistrzostw Wojska Polskiego w sporcie powszechnym okolicznościowe statuetki i dyplomy uznania otrzymali m. in.:
1. szer. Iwona Wicha - 2.psap Kazuń;
2. szer. Anna Gosk -18.pr Białystok;
3. szer. Remigiusz Golis - CSŁiI Zegrze;
4. plut. Tomasz Jędraszek - 4.pchem Brodnica;
5. szer. Dawid Szulich - 2.psap Kazuń;
6. płk Bogdan Rycerski - 15.BZ Giżycko;
7. plut. Marcin Niepsuj - 4.pchem Brodnica;
8. st. szer. Marzena Raniszewska - 2.ORel Przasnysz;
9. st. chor. szt. Piotr Gryciuk - 1.BPanc Wesoła;
10. st. szer. Ewa Nikonowicz - 15.BZ Giżycko.

Na Gali Sportu Wojskowego 16 DZ pucharami, statuetkami oraz dyplomem uznania wyróżniono trzy najlepsze reprezentacje DG RSZ 3 w klasyfikacji generalnej Mistrzostw 16 Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym:

1. Dowódca i Szef Sekcji WFiS 15BZ Giżycko;
2. Dowódca i Szef Sekcji WFiS 2 ORel Przasnysz;
3. Dowódca i Szef Sekcji WFiS 4 pchem Brodnica;

Uhonorowano trenerów wyróżnionych za działalność szkoleniową i rozwój kultury fizycznej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku sportowego 16DZ na szczeblu Wojska Polskiego w 2018 r.
1. mjr Jacek Szczęsny - 15.BZ Giżycko;
2. st. chor. szt. Krzysztof Banach - 9.BKPanc Braniewo;
3. st. chor. Mariusz Filipiak - 2.psap Kazuń.

oraz żołnierzy sportowców za osiągnięcia sportowe w 2018 roku

1. kpt. Piotr Szpigiel - 9.BKPanc;
2. plut. Kondrat Baraszkiewicz - 15.BZ Giżycko;
3. st. szer. Andrzej Umanski - 9.bdow Białobrzegi.

Wyróżniono także Dowódców Jednostek Wojskowych w kategorii wzorowo zorganizowanych i przeprowadzonych zawodów sportowych, które otrzymali:
1. Dowódca – pwd WD PW w Elblągu;
2. Dowódca – 11.pa w Węgorzewie.

Specjalne podziękowania otrzymali dowódcy jednostek wojskowych, którzy włożyli duży wysiłek w koordynację współzawodnictwa sportowego w 16 DZ. Podsumowując galę gen. Sokołowski podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w realizację współzawodnictwa sportowego i osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku -„Bardzo dziękuję i gratuluję zawodnikom, ale także instruktorom, trenerom i dowódcom jednostek. Wasze sukcesy świadczą o tym jak ważną rolę w służbie wojskowej odgrywa wysoki poziom sprawności fizycznej.”

Galę Sportu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej uświetnił występ artystów solistów Agnieszki Twardowskiej oraz Małgorzaty Chruściel, którym akompaniował Tomasz Świerk.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Karol Frankowski

dodaj komentarz

komentarze


WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
SAFE dla Tarczy Wschód
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kraków zaprosił weteranów
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Groźny incydent w Libanie
Równanie z „Iksem”
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Czerwieńsze będą…
Biało-czerwona na Monte Cassino
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Generał z cienia
Lotnisko w zanadrzu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bez zmian w emeryturach
Polsko-estońska współpraca
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Za sterami DORSZ i myśliwców
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
K9, ognia!
Bałtyk, wspólna sprawa
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Ślady, których nie widać
Syndrom Karbali
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Tu nie ma miejsca na błędy
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Miłość od pierwszego wejrzenia
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Polsko-kanadyjska współpraca
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Sojusz kontra drony
NATO i USA o Iranie
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Leopardy 2PL na podium
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Specjalsi: mała, wielka siła
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Marsz prawdę ci powie
Oswoić „latający komputer”
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Nowa baza US Army w Polsce?
Chcą budować dla Amerykanów
Od indeksu do munduru
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO