moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie podstawowe zakończone

Mobilny Zespół Treningowy VI zmiany PKW Irak zakończył pierwszy etap szkolenia irackich żołnierzy w ramach NMI.

Żołnierze z 16 Dywizji Zmechanizowanej, Centrum Szkolenia Logistyki z Grudziądza oraz 1 Brygady Logistycznej z Bydgoszczy tworzą Mobilny Zespół Treningowy, który działa w ramach NATO MISSION IRAK (NMI). Głównym zadaniem mobilnego zespołu treningowego jest przygotowanie irackich specjalistów oraz instruktorów do prowadzenia obsług technicznych i napraw posowieckiego sprzętu pancernego w zakresie podwozia i uzbrojenia.

Polscy instruktorzy, którzy realizują zadania w ramach NMI, prowadzą szkolenie irackich żołnierzy, którego celem jest wsparcie Sił Zbrojnych Iraku w budowie zdolności do samodzielnego realizowania zadań związanych z obsługiwaniem technicznym, naprawą sprzętu pancernego (T-72,BWP-1) – poinformował dowódca zespołu wsparcia kmdr por. Marek Bossak.

Polski zespół realizuje szkolenie w kilku etapach. Pierwszy etap – szkolenie podstawowe (część teoretyczna) został zakończony egzaminem. Od 26 marca br. rozpoczęto szkolenie specjalistyczne (część praktyczna), które będzie trwało do końca maja br. Żołnierze osiągający najlepsze wyniki w szkoleniu wezmą udział w kursie instruktorsko-metodycznym przygotowującym ich do roli instruktorów w macierzystych jednostkach wojskowych.

Tekst: por. Bartłomiej Kulesza

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Damian Krapiński

dodaj komentarz

komentarze


Pierwsze K9 w Braniewie
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Nie tylko błękitne berety
Kosmiczne bezpieczeństwo
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Rezerwa na nowo
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Zanim pojadą na wojnę
Psiakrew, harmata!
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
F-16 na straży
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Pasja i fart
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Buty żołnierzy po nowemu
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Borsuki wyszły w pole
Syndrom Karbali
Muzeum na fali
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Wypadek w PKW UNIFIL
Wojskowe roboty prosto z Polski
Marynarz w koreańskim tyglu
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Prototyp E-7 dla USAF
Polski sukces w Duńskim Marszu
Widok z kosmosu
Śmiercionośna Jarzębina
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Krew, która łączy
Trening w tunelu aerodynamicznym
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Morski lis na polowaniu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Początek wielkiej historii
Sztuka spadania
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Our Only One
Chłód Bałtyku
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Fińska armia luzuje rygory
Akcja młodego terytorialsa
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
NATO i USA o Iranie
Testy autonomicznego Black Hawka
Adaptacja i realizm
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Daglezja bez tajemnic
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Debata o bezpieczeństwie
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO