moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ferie zimowe z gdyńską Flotyllą

Gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i sportowe oraz wycieczki - to główne atrakcje, jakie dla najmłodszych przygotował klub 3 Flotylli Okrętów. W piątek, 16 lutego, zakończył się pierwszy turnus półkolonii zimowych dla dzieci kadry i pracowników resortu obrony narodowej.

W trakcie pierwszego turnusu zimowiska, dzieci odwiedziły między innymi Muzeum Zamkowe w Kwidzynie oraz Zamek w Gniewie. Brały udział w grach i zabawach w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz w zwiedzaniu Starówki Gdańskiej. Odwiedziły Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, próbowały swoich sił w grze w kręgle w gdyńskim klubie bowlingowym U7, a także pod czujnym okiem solistów z Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera odbyły lekcje nauki śpiewu szant.

Organizacja wolnego czasu dla dzieci podczas ferii zimowych to stały element działalności Klubu 3. Flotylli Okrętów, którego jednym z filarów działalności jest edukacja w zakresie historii i tradycji Marynarki Wojennej oraz regionu.

Klub 3 Flotylli Okrętów jest wojskowym ośrodkiem kultury, w którym prowadzona jest działalność kulturalno-oświatowa, rekreacyjno-sportowa i turystyczno-krajoznawcza dla kadry zawodowej, byłych żołnierzy, pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz członków ich rodzin.

Zasadniczą treścią pracy klubu jest rozwijanie i wzbogacenie działalności kulturalnej na terenie garnizonu oraz integracja środowiska wojskowego ze społecznością lokalną. Klub upowszechniania tradycję oręża polskiego i organizuje obchody rocznicowe, a poprzez działalność biblioteki popularyzuje czytelnictwo i kształtuje kulturę słowa. Instruktorzy klubu z sukcesami przygotowują swoich podopiecznych do udziału w przeglądach i festiwalach twórczości amatorskiej na szczeblu Marynarki Wojennej i Wojska Polskiego.

Tekst. kpt. mar. Anna Sech
red. PZ

autor zdjęć: Anna Rogowska

dodaj komentarz

komentarze


Syndrom Karbali
Lekcja 3 Maja
Wypadek w PKW UNIFIL
Szef MON-u na Defence24 Days
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Wyścig Stalina
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Mundury noszą ludzie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
„Kryzys” na AWL-u
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Świat się zbroi na rekordową skalę
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Bieg ku pamięci bohaterów
Zły Łęg nie taki straszny
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polacy w morskiej tarczy
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Czołgi poszły w las
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Powrót WAM-u
Pościg Leopardów
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Rzeźnik w rękach GROM-u
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Kosmiczne oko armii
Natarcie w deszczu
Bursztynowy wstrząs
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Zbrodnia i kłamstwo
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Mosty nad Narwią
Adaptacja i realizm
Czekając na czołgi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Marynarz w koreańskim tyglu
Zbrodnia bez kary
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Medyczne centrum w Krakowie
Nauki i nauczki z Afganistanu
Kluczowe 30 dni
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Pancerne starcie w Świętoszowie
Wicepremier apeluje o jedność
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
WAM coraz bliżej Łodzi
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Od cyberkursu po mundurówkę
Początek wielkiej historii
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Systemy antydronowe poszukiwane
NATO i USA o Iranie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Jest nowy szef BBN
Przygotowania do lotu do Polski
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Groźny incydent w Libanie
Ostrosz zamiast Mureny
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO