moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Minister zaprasza w szeregi armii

Podczas pikniku zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w 14 Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej minister Mariusz Błaszczak zachęcał młodych ludzi, aby planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość zostania żołnierzem. Szef MON-u poinformował też o decyzji odbudowania pułku w Suwałkach.

– Wojsko daje realne perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego, zachęcam do pełnienia służby dla ojczyzny – mówił dziś minister obrony Mariusz Błaszczak w 14 Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej. Szef MON-u wziął udział w dniu otwartych koszar w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Minister Błaszczak podkreślał, że służba w armii to stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia specjalistycznych kwalifikacji oraz perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego. Jednym ze sposobów dołączenia do polskiego wojska jest służba w wojskach obrony terytorialnej. Szef MON-u poinformował także, że w ramach wzmacniania polskiej armii na wschodzie kraju podjął decyzję o odbudowie pułku w Suwałkach. – Bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów, dlatego w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zwiększona jednostka obecnie operująca w Suwałkach – zapowiedział.

W mieście stacjonuje teraz 14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej, który powstał w 2010 roku w wyniku przeformowania 14 Pułku Artylerii Przeciwpancernej. Pułk powołano w 1967 roku w Kwidzynie, ale w 1994 roku został przeniesiony do Suwałk. Obecnie 14 Dywizjon wchodzi w skład 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.

W trakcie pikniku minister spotkał się z żołnierzami, a zwiedzający mogli obejrzeć najnowszy sprzęt i wyposażenie polskiej armii oraz porozmawiać z żołnierzami na temat służby w wojsku. Następnie odbył się apel pamięci pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku. – Spotykamy się, żeby oddać im hołd i pokazać, że pamiętamy o polskich obrońcach z 1939 roku – mówił Mariusz Błaszczak. W uroczystości uczestniczyli weterani, żołnierze i uczniowie klas mundurowych. Po apelu szef resortu obrony złożył kwiaty m.in. pod pomnikami: Żołnierzy Września 1939 roku oraz Ofiar Obławy Augustowskiej.

Perspektywy w wojsku

Zainaugurowana kilka dni temu kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” ma zachęcać młodych ludzi do wstępowania w szeregi armii. Organizatorom zależy, aby informować młodych Polaków, jak wygląda służba wojskowa. Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania służbą w wojsku, kwestiami dotyczącymi obronności państwa i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jednocześnie jej celem jest zwiększenie stanu osobowego wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w służbie zawodowej, jak i w rezerwie, we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

W całym kraju powstały mobilne zespoły rekrutacyjne, składające się z żołnierzy i pracowników wojska z lokalnych jednostek oraz przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Zespoły rekrutacyjne będzie można spotkać m.in. w centrach handlowych, na dworcach czy w ośrodkach sportowych. Żołnierze będą przekazywać informacje dotyczące służby wojskowej i zachęcać do wstąpienia do armii. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

AD

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Trójskok Belmy
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
W poszukiwaniu wyzwań
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Łączność działa jak w zegarku
Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
Nie ma nudy
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Podium po czterech wyścigach na lodzie
The Beginning of Great History
Polskie antydrony z Gdyni
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Pancerna nauka strzelania
Powaga w lekkości
Oko na Bałtyk
Nie pozwala spocząć na laurach
Zakochałam się w slalomie
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Kierunek: przyszłość
Cel: Podwoić moc
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Siła współpracy
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Piekło „Pługa”
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Polska będzie zbrojna!
PFM bez tajemnic
Prezydenckie weto dla SAFE
Podwodne drony przypłyną z Polski
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Zacięta walka o medale pod siatką
Tankowanie w przestworzach
Przecieranie szlaków
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Krok w przyszłość
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Together on the Front Line and Beyond
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
OSA wystartowała!
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Leopard nie stoi w kolejce
Generał Molenda doradcą NATO
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO