moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zmiany w MON

Sebastian Chwałek nie jest już wiceministrem obrony narodowej odpowiedzialnym za modernizację wojska i sprawującym nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego. 30 września sekretarz stanu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, a w poniedziałek Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej wybrała go na wiceprezesa narodowego holdingu obronnego.

Konkurs na stanowisko wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej został ogłoszony 20 września, po tym, jak ze stanowiska prezesa PGZ zrezygnował Jakub Skiba. – Zdecydowałem się zrezygnować z powodów osobistych – poinformował w specjalnym komunikacie. Rada Nadzorcza koncernu zdecydowała wówczas o uruchomieniu konkursu nie tylko na stanowisko prezesa PGZ, lecz także jego zastępcy.

Postępowanie zmierzające do wyboru prezesa PGZ zostało rozstrzygnięte 27 września br. Stery holdingu zrzeszającego ponad sześćdziesiąt największych państwowych firm zbrojeniowych powierzono Witoldowi Słowikowi, dotychczasowemu podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Wyniki konkursu na stanowisko wiceprezesa ogłoszono dzisiaj. Został nim Sebastian Chwałek, dotychczasowy wiceminister obrony narodowej, odpowiedzialny m.in. za modernizację techniczną Wojska Polskiego i nadzór nad przemysłem zbrojeniowym oraz wojskową służbą zdrowia. 30 września złożył na ręce ministra Mariusza Błaszczaka rezygnację z zajmowanego w MON-ie stanowiska. Dymisja została przyjęta przez szefa resortu obrony. Jednocześnie Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował zgłoszoną przez Radę Nadzorczą Polskiej Grupy Zbrojeniowej kandydaturę Sebastiana Chwałka na wiceprezesa PGZ.

Sebastian Chwałek był wiceministrem obrony narodowej od 22 stycznia 2018 roku. Przedtem, od listopada 2015 roku do maja 2017 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a od 10 maja 2017 roku sekretarzem stanu w MSWiA oraz pełnomocnikiem rządu do spraw repatriacji.

Nowy wiceminister obrony narodowej na razie nie został wyznaczony. Jak poinformował Mariusz Błaszczak, to on osobiście przejmie zadanie nadzoru nad modernizacją Wojska Polskiego. – Już niedługo przedstawię szczegóły związane z powołaniem Agencji Uzbrojenia – napisał minister w mediach społecznościowych.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Z prądem i pod prąd
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Legion Medyczny na poligonie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Walka, entuzjazm i nadzieja
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Nowy ośrodek badań WIML
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Azjatycka szansa
Ostatnie szlify przed defiladą
Powietrzna defilada
Kartki sercem malowane
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
MON i MSZ o szczycie NATO
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Wicher na morzu
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Młodzi medycy na poligonie
Próba przed morską paradą
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Nowi generałowie na święto wojska
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Flanka pod strażą
Pokolenie NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Oni strzegą naszego spokoju
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Pamięć, która zobowiązuje
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Generał w niewoli
Coraz więcej Alpha Scramble
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
„Wicher” na wodzie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Abordaż z polskim wsparciem
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Gorący lipiec PKW Łotwa
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Wsparcie ma znaczenie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Łódź centrum serwisowym Apache’y

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO