moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Weterani przyznali swoją nagrodę

Sami odznaczani za ofiarną służbę, raz w roku przyznają nagrodę przedstawicielom biznesu, którzy wspierają żołnierzy rannych na misjach. Statuetkę Dumny Weteran otrzymało szczecińskie przedsiębiorstwo Autocomp Management Sp. z o.o. Wyróżnienie zostało wręczone podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Statuetkę Dumny Weteran przyznają członkowie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Otrzymują ją firmy lub instytucje, które w sposób szczególny wspierają tę grupę żołnierzy. Wyróżnienie od lat jest wręczane podczas targów zbrojeniowych w Kielcach. W tym roku statuetkę odebrał Krzysztof Hładyszewski prezes firmy Autocomp Management Sp. z o.o.

– Gdy przyznajemy nagrodę Dumny Weteran, bierzemy pod uwagę nie tylko wysokość otrzymanej pomocy finansowej, lecz przede wszystkim długofalową współpracę z daną firmą czy instytucją. Tą nagrodą chcemy wyrazić naszą wdzięczność dla tych, którzy nie tylko nas wspierają materialnie, lecz także wspólnie z nami uczestniczą w wielu projektach. Cieszy nas, że takich partnerów mamy coraz więcej – mówi Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Członkowie stowarzyszenia podkreślają, że firma Autocomp Management od kilku lat systematycznie ich wspiera, pomagając m.in. w organizacji corocznego karnawałowego balu charytatywnego, z którego dochód przeznaczany jest na rehabilitację poszkodowanych weteranów.

– Od 30 lat pracujemy na potrzeby Wojska Polskiego. Dostrzegamy wysiłek żołnierzy w służbie dla ojczyzny – zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Widzimy ich zaangażowanie i pełne oddanie sprawie, dlatego aktywnie angażujemy się we wszelkie działania wspierające żołnierzy, którzy poświęcili zdrowie i życie – mówi Roman Haberek, dyrektor zarządzający Autocomp Management. Firma specjalizuje się m.in. w produkcji i serwisie symulatorów dla wojsk lądowych i marynarki wojennej. – Wsparcie żołnierzy i ich rodzin jest moralnym obowiązkiem nas wszystkich – dodaje dyrektor.

Statuetka Dumny Weteran przedstawia żołnierza, który mimo odniesionych ran stoi z dumnie uniesioną głową. Nagrodę przyznaje kapituła, w której skład wchodzą członkowie Stowarzyszenia. Każdy z nich ma prawo zgłosić kandydatów, spośród których podczas głosowania wyłaniany jest zwycięzca.

Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu Stowarzyszenie każdego roku realizuje  turnusy rehabilitacyjne i warsztaty terapeutyczne. Rodziny poszkodowanych znajdujące się w trudnej sytuacji mogą także liczyć na zapomogę czy dofinansowanie przekwalifikowania zawodowego. Tomasz Kloc podkreśla, że weteranom zależy na systematycznym wsparciu, dzięki któremu mogą planować i organizować przedsięwzięcia, np. spływ kajakowy dla weteranów poszkodowanych, warsztaty psychoterapeutyczne, a także kolejne edycje programu „Rower dla weterana”, dzięki któremu ranni na misjach żołnierze otrzymali już blisko 60 rowerów.

– Pamiętamy również o dzieciach rannych i poległych żołnierzy, organizujemy dla nich wakacyjne obozy oraz paczki świąteczne – dodaje Marek Rzodkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia. 

 


W tym roku statuetka Dumny Weteran została wręczona po raz szósty. Dotychczas wyróżnienie to otrzymały: Wojskowe Zakłady Mechaniczne, Polski Holding Obronny, Targi Kielce SA, Lockheed Martin oraz firma Megmar Logistics & Consulting.

 


 

Z okazji tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wydaliśmy specjalny 140-stronicowy numer „Polski Zbrojnej” zawierający artykuły o żywotnych problemach naszych sił zbrojnych. Piszemy m.in. o tym, jak bardzo potrzebne są naszym siłom zbrojnym nowe śmigłowce i gruntownie analizujemy koncepcję modernizacji czołgu Twardy. 

 

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: Wystawa Sił Zbrojnych

dodaj komentarz

komentarze


Polska wiktoria na Monte Cassino
 
Rajd ku czci saperów
Serwis K9 w Polsce
Pytania o europejską tarczę
Na straży nieba
Orzeł dla bohaterów
Zmiany w dodatkach stażowych
W obronie wschodniej flanki NATO
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Abramsy w pętli
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Więcej hełmów dla żołnierzy
NATO on Northern Track
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Wioślarze i triatlonistka na podium
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Pierwsi na oceanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Po przeprawie ruszyli do walki
Śladami ojca
Armia Andersa w operacji „Honker”
I zdobyliśmy!
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Wojskowe Oscary przyznane!
Krwawa noc pośród puszczy
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Układ nerwowy Mieczników
„Pierwsza Drużyna” na start
Polki pobiegły po srebro!
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ameryka daje wsparcie
Bohater odtrącony
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Mobilne dowodzenie
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Gry wojenne w szkoleniu
Wojna w świętym mieście, epilog
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
„Ta ziemia do Polski należy…”
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Flota Bayraktarów w komplecie
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Pływacy i maratończycy na medal

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO