moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sztab Generalny uczcił wojskowe święto

Dziękuję za to, co Sztab Generalny robi. Bez waszego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za zadania, sprawność Sił Zbrojnych nie byłaby możliwa – mówił w piątek na uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego gen. broni Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Uroczysta zbiórka kadry i pracowników odbyła się dziś w siedzibie Sztabu Generalnego WP w Warszawie. Okazją było zbliżające się Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystości odczytany został list Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. – Święto Wojska Polskiego to szczególny dzień nie tylko dla naszych żołnierzy, ale i dla całego polskiego społeczeństwa. To okazja do wspólnego manifestowania naszego patriotyzmu i przywiązania do wspaniałych tradycji polskiego oręża oraz czas na podziękowanie naszym żołnierzom za ich wierną służbę ojczyźnie. Dziękuję za oddanie sprawie obronności naszego kraju i za codzienny wysiłek przyczyniający się do rozwoju naszych Sił Zbrojnych – napisał minister.

Szef resortu podkreślał też, że wojsko jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa. – Jest wysoko oceniane w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jego sprawność, wyszkolenie, przygotowanie do realizacji powierzonych zadań są potwierdzane zarówno w ramach międzynarodowych misji i ćwiczeń wojskowych, jak i w codziennym wsparciu udzielanym naszemu społeczeństwu m.in. w sytuacjach kryzysowych, takich jak katastrofy naturalne czy klęski żywiołowe – dodał w liście minister.

Do zebranych zwrócił się też gen. broni Rajmund Andrzejczak, który stanowisko szefa Sztabu Generalnego objął na początku lipca. – Sztab Generalny to nie spektakularne miejsce, gdzie jak na poligonach czy jednostkach, możemy zobaczyć samoloty, czołgi i okręty. Tu praca to godziny spędzone na dyskusjach i analizach. Chciałbym dziś wyrazić swoje podziękowanie i szacunek za to, co Sztab Generalny robi. Bez tego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za zadania, sprawność Sił Zbrojnych nie byłaby możliwa – mówi gen. broni Andrzejczak.

Zebranym na zbiórce podziękował też za dotychczasowe osiągnięcia. Podkreślał jednocześnie że przez Sztabem wiele nowych wyzwań. – Kolejny rok, w tym zmiany systemowe, które nas czekają, nie spowodują, że pracy i służby będzie mniej. Z takim jednak zespołem – jestem absolutnie przekonany –  że jest to wykonalne i że zostanie zrobione na poziomie, który zadowoli nie tylko przełożonych, ale z którego dumni będą wszyscy Polacy – dodał szef Sztabu.

Podczas uroczystości zostały wręczone nadane przez ministra obrony narodowej Złote i Srebrne Medale „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz honorowe odznaki „Medal 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”.

Szef Sztabu Generalnego z kolei za wzorowe pełnienie służby wojskowej wyróżnił pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle flagi: płk. Roberta Bereja, płk. Tomasza Szulejkę i st. chor. Arkadiusza Sarnowskiego. Tytuł honorowy „Zasłużony Żołnierz Rzeczpospolitej Polskiej” otrzymał płk Robert Woźniak. Za szczególne osiągnięcia podczas pełnienia służby szef Sztabu wręczył też Odznaki Honorowe Wojsk Lądowych i Odznaki Honorowe Sił Powietrznych.

 

Paulina Glińska

autor zdjęć: Krzysztof Stefański/WCEO

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnie szlify przed defiladą
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Młodzi medycy na poligonie
MON i MSZ o szczycie NATO
Generał w niewoli
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Pamięć, która zobowiązuje
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Legion Medyczny na poligonie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Abordaż z polskim wsparciem
Z prądem i pod prąd
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Dwa marzenia spełnione naraz
Gorący lipiec PKW Łotwa
„Wicher” na wodzie
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Pokolenie NATO
Nowy ośrodek badań WIML
Rok 2027 bez Air Show Radom
Kartki sercem malowane
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Siatka antydronowa
Coraz więcej Alpha Scramble
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Oni strzegą naszego spokoju
Wicher na morzu
Azjatycka szansa
Flanka pod strażą
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO