moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych szkoli uczestników programu „Paszport”

Do 7 czerwca potrwa szkolenie uczestników drugiej edycji programu szkoleniowego pn. „Paszport do współpracy pododdziałów organizacji proobronnych z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP", tzw. „Paszport 2018".

Specjaliści z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych prowadzą szkolenie z zakresu SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape – Przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka), które umożliwia poradzenie sobie w sytuacjach ekstremalnych. Uczestnicy kursu uczą się jak budować ukrycia, oczyszczać wodę lub rozpalać ogień, w sposób niewidoczny dla przeciwnika. Oprócz szkolenia indywidualnego kursanci mają także zajęcia zgrywające, polegające na współpracy grupowej.

„Przygotowanie komponentów pododdziałów proobronnych do współdziałania z jednostkami wojskowymi jest bardzo ważnym elementem, którego częścią jest nasze Centrum. Duże zaangażowanie kursantów i instruktorów na pewno pozwoli osiągnąć cele szkoleniowe zawarte w programie” – powiedział komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

***

Istotą programu jest podnoszenie poziomu wyszkolenia zakwalifikowanych do niego komponentów organizacji proobronnych – w trakcie rocznego procesu szkolenia, wspieranego przez resort obrony narodowej – na rzecz osiągnięcia zdolności tych komponentów do współdziałania z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP.

Źródło: por. Katarzyna Rzadkowska

red. PZ

autor zdjęć: CPdMZ

dodaj komentarz

komentarze


Bez zmian w emeryturach
Tropem tajemnic z przeszłości
PKW Irak zostaje w Jordanii
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Śmierć w sercu Azji
Sztuka tworzenia kryptonimu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Prezydent RP o szczycie NATO
Zatrzymać drona
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Przełomowe porozumienie
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Polski wkład w operację „Overlord”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mundur w paczkomacie
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
NATO zwiększy produkcję broni
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Sojusznicza medycyna pola walki
Domek Pilota w LAW otwarty
Drony na Legii
Mundur i bokserskie rękawice
Paliwowy krwiobieg NATO
Szerszeń z Sochaczewa
PIRX-1 na orbicie
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
NATO liczy wydatki przed szczytem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Ostatnia niedziela…
Równanie z „Iksem”
Barakudy z Polski
Studenci w koszarach
Nadchodzą zmiany
Pieta Michniowska
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Zbrodnicza farsa
Podróż w ciemność
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
USA znów uderzyły w Iran
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Królowa wspinaczki kończy karierę
Wsparcie ma znaczenie
Przełomowe zdolności artylerzystów
Twarzą w twarz
Miliardy na obronność
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Żywią i bronią
Dronowy kierunek przyszłości
Wielki sukces podchorążych z AMW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO