moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie logistyków VIII zmiany misji Resolute Support

Podczas uroczystej zbiórki żołnierze i pracownicy wojska 10 Brygady Logistycznej pożegnali swoje koleżanki i kolegów, którzy wezmą udział w VIII zmianie misji Resolute Support w Afganistanie.

Misja Resolute Support prowadzi działalność doradczo-szkoleniową, a jej głównym celem jest przygotowanie dowództw afgańskich sił bezpieczeństwa i instytucji podległych Ministerstwu Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych do samodzielnego i profesjonalnego kierowania oraz zarządzania w sposób umożliwiający efektywne zapewnienie bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu. Struktura misji umożliwia prowadzenie działalności doradczej od szczebla ministerialnego do dowództwa korpusu włącznie.

- Wiem, że jesteście dobrze wyszkolonym i zgranym zespołem, który jest w stanie bez problemów zrealizować postawione przed Wami zadania. Polegajcie na swojej wiedzy i umiejętnościach oraz wspierajcie się wzajemnie(…) Pamiętajcie, że jesteście wizytówką 10 Brygady Logistycznej i jakość wykonanej przez Was pracy wpływać będzie na ocenę całej naszej jednostki – tymi słowami zwrócił się do wyjeżdżających na misję żołnierzy dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz.

Główne zadanie Narodowego Elementu Wsparcia, który tworzą w większości żołnierze z 10 Brygady Logistycznej, to zabezpieczenie logistyczne Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Dowódcą NSE VIII zmiany PKW Afganistan jest major Andrzej Woźny. Misja nie ma charakteru bojowego, a siły w niej uczestniczące nie uczestniczą bezpośrednio w zadaniach zwalczania rebeliantów oraz w operacjach antynarkotykowych.

Żegnając żołnierzy dowódca podkreślił również, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. - Zawsze jednak podkreślam, że każda misja jest niebezpieczna i niesie ze sobą ryzyko. Wśród Was są żołnierze, którzy już wielokrotnie brali udział w misjach pokojowych. Szczególnie myślę o dowódcy NSE. Panie majorze, proszę o wsparcie młodszych kolegów, dla których to pierwsze zadanie poza granicami kraju.

Uroczystość pożegnania VIII zmiany Narodowego Elementu Wsparcia PKW Afganistan misji Resolute Support zakończyła defilada pododdziałów.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Elektronika dla obrony powietrznej
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Niebo bez dominacji
Akcja na jeziorze
Cyberparasol nad wyborami
Wojna pod lupą
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Atak w Porcie Elbląg
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Sportowe jubileusze
Przerzut Abramsów do Lublina
Orka tuż, tuż
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kraków zaprosił weteranów
Grot A3 – zobacz jak wygląda
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
„Strzała weterana” spaja środowisko
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Polski wkład w operację „Overlord”
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Śmierć w sercu Azji
AMW oferuje mieszkania
Kajakarze i judocy w medalowej formie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Szermierze i pięściarki na podium
Marsz gąsienicowych kolumn
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Mundur, medale i duma
Twardy ma moc
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Podróż w ciemność
Apetyt Smoka rośnie
Równanie z „Iksem”
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Koło zamachowe gospodarki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ważne decyzje w Brukseli
Sojusz Madrytu i Warszawy
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Ratunek na polu walki
Święto DGRSZ
Bez zmian w emeryturach
Ratunek z powietrza
Musztra i marsz ubezpieczony
Zełenski traci Order Orła Białego?
Sonda dla Jastrzębia
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
At the Controls of F-35A Husarz
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Powietrzne cysterny dla Polski
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Zbrodnicza farsa
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Wsparcie ma znaczenie
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO