moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca 9 Batalionu Dowodzenia

Od 19 kwietnia 9 Batalion Dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej ma nowego dowódcę. Jest nim ppłk Przemysław Kurzawiak.

Punktualnie o godzinie 12.00 na placu apelowym dowódca uroczystości kpt. Linda Rawicka złożyła meldunek dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Markowi Sokołowskiemu. Po przyjęciu meldunku gen. Sokołowski w towarzystwie ppłk. Kurzawiaka oraz mjr. Zygana powitał sztandar jednostki, dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się z uczestnikami uroczystości. Po odczytaniu rozkazu o zmianie na stanowisku dowódcy 9 Batalionu Dowodzenia dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej przedstawił nowego dowódcę batalionu i podziękował odchodzącemu. Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru, podpisanie protokołu przekazania i objęcia dowodzenia oraz złożony został meldunek dowódcy dywizji.

Ppłk Przemysław Kurzawiak rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu we wrześniu 1989 roku. Po mianowaniu na pierwszy stopień oficerski jako podporucznik objął obowiązki dowódcy plutonu radiowego w 33 batalionie łączności 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie. Po przeformowaniu 33 batalionu łączności w 12 batalion dowodzenia w 1994 pełnił kolejno obowiązki na innych stanowiskach służbowych. W latach 2014 do 2017 realizował zadania Szefa Sekcji Wsparcia Dowodzenia i Łączności w Sztabie 12 Brygady Zmechanizowanej. W roku 2017 pełnił obowiązki Dowódcy batalionu dowodzenia Wojsk Lądowych. Z dniem 16 kwietnia 2018 roku Rozkazem Dowódcy Generalnego RSZ wyznaczony został na stanowisko dowódcy 9 Batalionu Dowodzenia.

Tekst: mł. chor. Artur Adamczyk, redakcja Sekcja Prasowa 16DZ

red. PZ

autor zdjęć: mł. chor. Artur Adamczyk

dodaj komentarz

komentarze


„Gaudeamus igitur” u wojskowych medyków
Święto w stolicy polskiego pentatlonu
„Cichociemni – Pług”. Premiera dokumentu
Kawaleria pancerna spod znaku 11
W obronie gazoportu
Jak postępuje modernizacja sił powietrznych?
„Road Runner” w Libanie
Człowiek w pętli
Speczespół wybierze „Orkę”
Rekordowy rocznik rozpoczął naukę na WAT
Polskie wojsko na Gotlandii
Pięciobojowe duety na medal
Medale na ściance i na torze regatowym
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Pomoc dla rodziny w Wyrykach
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Kolejne Legwany dla Wojska Polskiego
Cios w plecy
Norwegowie zaczynają szkolenia Ukraińców w Polsce
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Soboty z wojskiem
Brytyjczycy żegnają Malbork
Rekompensaty na nowych zasadach
Polska nadal będzie finansować Stralinki dla Ukrainy
Grupa WB rozszerza ofertę Warmate’ów
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Wioślarze mistrzami świata, a pięcioboiści znów na podium
Nurkowie kontra dywersanci
Polski „Wiking” dla Danii
Orlik na Alfę
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Władze USA zapowiadają poważne zmiany w amerykańskiej armii
K2 bardziej polski i... bezpieczny dla załogi
Medale pięcioboistów Wojska Polskiego
Podniebny sprawdzian
Przedwczesny triumf
W poszukiwaniu majora Serafina
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Rosja eskaluje napięcie w Europie Wschodniej
Brytyjczycy na wschodniej straży
Cichociemni w oczach swoich następców
Szósta generacja myśliwców coraz bliżej
Bohaterowie, których etos trwa
Umowa na rakiety do F-35 jeszcze w tym roku
Dwie agresje, dwie okupacje
Krótka droga na Gotlandię
W Sejmie o konsultacjach z sojusznikami
Śmierć żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej
Nielekka budowa kompleksu dla 21 Lekkiego Batalionu Górskiego
Zawiszacy mają „Zjawę”
Europa ma być zdolna do obrony
Jednym głosem w sprawie obronności
WOT na froncie walki w cyberprzestrzeni
Od doświadczeń z wojny do pokolenia Z
Polsko-unijne rozmowy o „murze dronowym”
Szpej, czyli ma być skrojone na miarę
RAF nad Polską. Cel: patrolować i odstraszać
Szczeciński Korpus rośnie w siłę
Kircholm 1605
Su-22 odleciały. Teraz w Mirosławcu rządzą Bayraktary
Koniec dzieciństwa
Rozkaz: zatankować kompanię Abramsów
Unia chce zbudować „mur dronowy"
Taktyczne nowości (nie tylko) dla służb
Na tropie Bursztynowej Komnaty
Kluczowa inwestycja dla sojuszników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Maratońskie święto w Warszawie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO