moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca ORP „Drużno”

12 lutego w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Drużno. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12 Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Maciej Zarębski.

Uroczystość objęcia obowiązków dowódcy okrętu odbyła się zgodnie z marynarskim ceremoniałem. W trakcie uroczystości komandor porucznik Robert LISOWSKI, dowódca 12 Dywizjonu Trałowców, wręczył nowemu dowódcy Znak Dowódcy Okrętu – symbol sprawowania władzy nad okrętem i jego załogą. Znak ten powiewać będzie na maszcie ORP Drużno przez cały okres dowodzenia okrętem przez kpt. mar. Macieja ZARĘBSKIEGO. Podczas uroczystości, dowódca dywizjonu życzył nowemu dowódcy ORP Drużno dowódczego szczęścia, natomiast nowy dowódca okrętu podziękował za zaufanie i powierzenie mu odpowiedzialnej funkcji dowódcy okrętu.

Trałowiec ORP Drużno - TR 641 wchodzi w skład 12 Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Podobnie jak pozostałe trałowce świnoujskiego dywizjonu został zbudowany w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Jest to jednostka małomagnetyczna, przeznaczona do poszukiwania i niszczenia min kontaktowych i niekontaktowych, postawionych w zagrodach minowych lub pojedynczo. Ograniczenie pola magnetycznego osiągnięto głównie dzięki zastosowaniu w konstrukcji kadłuba i pokładówki laminatu poliestrowo - szklanego. W skład dywizjonu wchodzi 12 tego typu okrętów.

Źródło: 8 FOW

red. PZ

autor zdjęć: 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze


Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Syndrom Karbali
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Polacy w morskiej tarczy
Od cyberkursu po mundurówkę
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Groźny incydent w Libanie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
WAM coraz bliżej Łodzi
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Początek wielkiej historii
Świat się zbroi na rekordową skalę
Czekając na czołgi
New Approach to Military Reserve
‘X’ Without Unknowns
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Rzeźnik w rękach GROM-u
Adaptacja i realizm
JWK trenuje na paralotniach
Wicepremier apeluje o jedność
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Zbrodnia i kłamstwo
Nauki i nauczki z Afganistanu
Mundury noszą ludzie
Lekcja 3 Maja
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Powrót WAM-u
NATO i USA o Iranie
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Pancerne starcie w Świętoszowie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Mosty nad Narwią
Wielkie serce K9
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Zmiana warty w Szkole Orląt
Bieg ku pamięci bohaterów
Polska będzie produkować Pantery
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Czołgi poszły w las
Kosmiczne oko armii
Zbrodnia bez kary
Systemy antydronowe poszukiwane
Awanse w Dniu Flagi
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Wypadek w PKW UNIFIL
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Zły Łęg nie taki straszny
Marynarz w koreańskim tyglu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO