moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojciech Skurkiewicz wiceszefem MON

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, mianował dziś Wojciecha Skurkiewicza na stanowisko sekretarza stanu. Nowo mianowany wiceminister będzie odpowiedzialny między innymi za współpracę resortu z parlamentem, organizacjami proobronnymi, pozarządowymi, a także będzie sprawował nadzór nad muzeami wojskowymi.

Wojciech Skurkiewicz wiceministrem obrony narodowej. Nominację na stanowisko wręczył posłowi minister Mariusz Błaszczak.

– Obszar, który będzie determinował moje zadania przez najbliższe dni to współpraca z parlamentem. Będę uczestniczył między innymi w posiedzeniach komisji sejmowych, a w przyszłym tygodniu zapewne senackich – mówi portalowi polska-zbrojna.pl Wojciech Skurkiewicz. – Oprócz tego będę się zajmował również kwestiami związanymi z polityką historyczną, organizacjami proobronnymi, a także sprawami związanymi z szeroko pojętą kulturą, jak na przykład muzealnictwo wojskowe – dodał.

Nowo mianowany wiceszef resortu w rozmowie z PZ zaprzeczył także pojawiającej się w mediach informacji, jakoby miał nadzorować budowę centrali Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu.

Wojciech Skurkiewicz ma 48 lat. Pochodzi z Radomia. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Jako dziennikarz, przez dziesięć lat pracował w katolickim Radiu Radomskim AVE, a od 2004 do 2006 roku był szefem redakcji Radia Plus Radom. Był też rzecznikiem prasowym Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie.

W latach 2006–2007 był także radnym i przewodniczącym Rady Miasta Radomia, a następnie senatorem. W 2015 roku uzyskał mandat posła VIII kadencji z list Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. Należy do NSZZ „Solidarność”. Jest żonaty, ma czworo dzieci.

MM

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Rubio: należymy do siebie
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Partnerstwo dla artylerii
Medal Honoru dla Ollisa
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Kolejne nominacje w wojsku
Oko na Bałtyk
Gorąco wśród lodu
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Finlandia dla Sojuszu
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Chwała bohaterom AK
Finał B żołnierza w short tracku
Outside the Box
„Wicher” rośnie w oczach
Engineer Kościuszko Saves America
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Fenomen podziemnej armii
Czarne Pantery na śniegu
Przez uchylone okno
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Ulgi dla mundurowych coraz bliżej
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Multimedaliści górą
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Kierunek Rumunia
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Chciałem być na pierwszej linii
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Zielone światło dla konwoju
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Skromny początek wielkiej wojny
Medycy z wojska i cywila budują Legion
Misja zdrowie trwa
POLSARIS, czyli oczy wojska
W NATO o inwestycjach w obronność
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Together on the Front Line and Beyond
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Arktyka pod lupą NATO
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO