moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rozmowy o współpracy i bezpieczeństwie

We wtorek podsekretarz stanu w MON Dominik Smyrgała przyjął delegację rumuńską pod przewodnictwem doradcy prezydenta Rumunii ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Iona Oprişora. Gen. Ion Oprişor przybył do Polski z oficjalną wizytą na zaproszenie szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego RP Pawła Solocha.

Rozmówcy pozytywnie ocenili proces wdrażania decyzji warszawskiego szczytu NATO odnosząc się zarówno do północnej, jak i południowej części flanki wschodniej, wskazując także na dalsze działania niezbędne dla dalszej adaptacji Sojuszu do nowych zagrożeń. W kontekście przebudowy elementów struktur dowodzenia NATO, wiceminister Smyrgała podkreślił potrzebę wzmocnienia zdolności dowodzenia Sojuszu. Omówiono także zagadnienia związane z wymiarem obronnym UE, w tym oczekiwania związane z inicjatywą PESCO.

Strony wyraziły zadowolenie z rozwijającej się współpracy obronnej w ramach „Formatu Bukaresztańskiego”, tzw. inicjatywy B9 (kraje Grupy Wyszehradzkiej, Państwa Bałtyckie, Rumunia i Bułgaria). Zgodziły się, że planowane w marcu 2018 r. spotkanie ministrów obrony B9 w Bukareszcie, organizowane przez Polskę i Rumunię, będzie dobrą okazją do zapewnienia spójnego stanowiska regionu przed lipcowym szczytem NATO w Brukseli. Tematem rozmowy była także sytuacja bezpieczeństwa w Europie, szczególnie zagrożenia płynące z kierunku wschodniego.

Ponadto rozmówcy pozytywnie ocenili poziom relacji dwustronnych w dziedzinie obronności. Podkreślili znaczenie polsko-rumuńskiego partnerstwa strategicznego na rzecz bezpieczeństwa naszego regionu. Wiceminister Smyrgała podtrzymał wolę intensyfikacji współpracy bilateralnej, wskazując obszary jej możliwego rozwoju, w tym w zakresie edukacji wojskowej.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: MON

dodaj komentarz

komentarze


Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Flanka pod strażą
Cztery brygady, jeden cel
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Siatka antydronowa
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Drony na autopilocie
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rok 2027 bez Air Show Radom
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Gorący lipiec PKW Łotwa
Akustyczna tarcza dla wojska
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Legion Medyczny na poligonie
Patrioty pod Płockiem
Siatka niewidka dla wojska
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Dwa marzenia spełnione naraz
Młodzi medycy na poligonie
Kartki sercem malowane
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Coraz więcej Alpha Scramble
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Azjatycka szansa
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Oni strzegą naszego spokoju
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Nowy ośrodek badań WIML
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Abordaż z polskim wsparciem
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Z prądem i pod prąd
„Wicher” na wodzie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
MON i MSZ o szczycie NATO
Aukcja dla weterana
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO