moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Porozumienie z West Point

Akademia Wojsk Lądowych podpisała umowę z jedną z najstarszych i zarazem najbardziej cenionych amerykańskich uczelni wojskowych na świecie - z West Point Academy (USMA).

Sygnatariuszami niniejszej umowy byli rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka oraz superintendent Akademii w West Point gen. broni Robert L. Caslen, w imieniu którego, z umową do naszej Uczelni przybył prof. Lawrence Mansour.

Głównymi założeniami niniejszego porozumienia jest zacieśnianie wzajemnej współpracy w kształceniu przyszłych oficerów, szereg praktyk studenckich, gościnne wykłady, wspólne projekty naukowe i publikacje. - Podpisanie umowy to element nowej strategii rozwoju Akademii Wojsk Lądowych. Pragniemy, aby Uczelnia kształciła najlepszych oficerów, którzy następnie na kartach swojej historii będą zapisywali się jako najlepsi dowódcy, stratedzy i liderzy. Dzięki tej współpracy będziemy mogli skonfrontować swoje kompetencje ze standardami międzynarodowymi – powiedział rektor–komendant AWL.

Pozyskanie nowego partnera, jakim jest West Point, pozwoli na wymianę doświadczeń oraz dalszy rozwój oferty edukacyjnej Akademii, w drodze o tytuł najlepszej uczelni dowódców w Europie.

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki jako jedyna polska uczelnia wojskowa została zaproszona do udziału w najsłynniejszych i najbardziej wyczerpujących zawodach wojskowych SANDHURST 2018 organizowanych przez Akademię Wojskową w West Point w dniach 13-14 kwietnia 2018 r. Zespół będzie rywalizował przez dwa dni z przeszło 60 zagranicznymi drużynami w konkurencjach, które mają za zadanie sprawdzić wyszkolenie wojskowe zawodników, a także ich umiejętności przywódcze i pracy w zespole w sytuacjach kryzysowych.

Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Marcin Jasnowski

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowa łączność w Kosmosie
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Smak służby
Wojsko ma swojego satelitę!
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Kalorie to nie wszystko
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Dzień wart stu lat
Nowe zasady dla kobiet w armii
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nie panikuj. Działaj. Bądź w gotowości
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Gdy ucichnie artyleria
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Obywatele chcą być wGotowości
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Militarne Schengen
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Niebo pod osłoną
Orka na kursie
W krainie Świętego Mikołaja
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Niemieckie wsparcie z powietrza
Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Zawiszacy przywitali Borsuki
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Czas na polskie Borsuki
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Szwedzi w pętli
Mundurowi z benefitami
Plan na WAM
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Komplet medali wojskowych na ringu
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Pancerniacy jadą na misję
Nowe zdolności sił zbrojnych
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Najdłuższa noc
Holenderska misja na polskim niebie
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Satelita MikroSAR nadaje
Artylerzyści mają moc!
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Polski „Wiking” dla Danii
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Combat 56 u terytorialsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO