moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojsko walczy z żywiołem na Żuławach

Już po raz kolejny żołnierze stanęli do walki z żywiołem na Żuławach. Tym razem pomagają w akcji zabezpieczania i wzmacniania wałów jeziora Drużno w okolicy miejscowości Stankowo w gminie Markusy.

Wojsko włączono do akcji w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31.10.2017). Wspólnie ze strażakami oraz służbami cywilnymi, żołnierze podwyższają i uszczelniają koronę wału, układając worki z piaskiem, co ma zapobiec wylaniu się wody z jeziora na pola i okoliczne gospodarstwa.

– Jestem ogromnie wdzięczny za tę pomoc, zarówno strażakom, jak i żołnierzom. To nas bardzo wspiera – powiedział Artur Chojecki, wojewoda Warmińsko – Mazurski, który we wtorek odwiedził tereny zagrożone powodzią. Wojewodzie towarzyszył m.in. dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Marek Sokołowski, który zapewnił, że wojsko będzie brało udział w tej akcji tak długo, jak będzie trzeba.

Do wsparcia działań strażaków w Stankowie skierowano żołnierzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 2 Elbląskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego z 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Jest to już druga tego typu akcja w ostatnim czasie. We wrześniu br. dzięki pomocy żołnierzy udało się wygrać walkę z podtopieniami w kilku zagrożonych powodzią miejscowościach powiatu elbląskiego. We współdziałaniu z Państwową Strażą Pożarną oraz służbami cywilnymi żołnierze umacniali m.in. brzegi rzeki Wąska w Pasłęku, układając worki z piaskiem i wzmacniając koronę wału, co zapobiegło dalszemu przelewaniu się wody.

Tekst: Marta Hajkowicz

red. PZ

autor zdjęć: Marta Hajkowicz

dodaj komentarz

komentarze


Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Siatka antydronowa
Patrioty pod Płockiem
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Akustyczna tarcza dla wojska
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Coraz więcej Alpha Scramble
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Dwa marzenia spełnione naraz
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Gorący lipiec PKW Łotwa
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Abordaż z polskim wsparciem
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Aukcja dla weterana
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Azjatycka szansa
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Cztery brygady, jeden cel
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Armia testuje naziemne drony
Sojusznicza tarcza antydronowa
Tarcza i miecz
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Młodzi medycy na poligonie
Drony na autopilocie
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Siatka niewidka dla wojska
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Legion Medyczny na poligonie
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Flanka pod strażą
Rok 2027 bez Air Show Radom
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Z prądem i pod prąd
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
„Wicher” na wodzie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Moskwa w poszukiwaniu partnerów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO