moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojsko ruszyło na pomoc poszkodowanym

Od rana w miejscowości Rytel pracują żołnierze m.in. z 2 Pułku Saperów. Usuwają skutki nawałnic, które przeszły przez Polskę. Do akcji skierowanych zostało 60 żołnierzy i ciężki sprzęt inżynieryjny. Ministerstwo Obrony Narodowej zadeklarowało, że w razie konieczności jest gotowe zaangażować większe siły.


Resort obrony poinformował dzisiaj, że minister Antoni Macierewicz, na wniosek wojewody pomorskiego, wydał decyzję o wydzieleniu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do pomocy mieszkańcom gminy Rytel. Około 60 żołnierzy, za pomocą sprzętu inżynieryjnego – m.in. samochody ciężarowo-terenowe, łodzie, spycharki, Pływające Transportery Samobieżne PTS – stara się udrożnić przepływającą przez Rytel Brdę, w której nurcie znajduje się duża liczba zawalonych drzew. Jest to tym ważniejsze, że synoptycy zapowiadają, że w ciągu kilku dni w tym rejonie mogą wystąpić opady, co grozi wystąpieniem rzeki z koryta i zalaniem okolicy.

– Przedstawiciele wojska biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy – czytamy w komunikacie MON.

Minister Antoni Macierewicz spotkał się dzisiaj z żołnierzami i strażakami pracującymi w okolicach Rytla.

W weekend przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice. Strażacy interweniowali ponad 15 tys. razy. Kataklizm dotknął przede wszystkim województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i pomorskie. W wyniku nawałnic zginęło sześć osób, a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym z ponad 2 tys. mieszkalnych.

MC , PAP

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


MON i MSZ o szczycie NATO
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Siatka antydronowa
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Młodzi medycy na poligonie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Patrioty pod Płockiem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Siatka niewidka dla wojska
Aukcja dla weterana
Drony na autopilocie
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Kartki sercem malowane
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Cztery brygady, jeden cel
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Legion Medyczny na poligonie
Rok 2027 bez Air Show Radom
Flanka pod strażą
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Oni strzegą naszego spokoju
Dwa marzenia spełnione naraz
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Coraz więcej Alpha Scramble
Azjatycka szansa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Abordaż z polskim wsparciem
Z prądem i pod prąd
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Nowy ośrodek badań WIML
Akustyczna tarcza dla wojska
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
„Wicher” na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO