moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowa akademia we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu będzie Akademią.

Z dniem 1 października 2017 r. Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki nadana będzie nazwa „Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki” zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2017.

Utworzenie Akademii daje możliwość realizacji szerszego spektrum wyzwań i zadań wynikających z oczekiwań, potrzeb, jak również wymagań Wojska Polskiego, uwzględniających osiągnięcia polskiej oraz światowej myśli wojskowej.

Podniesienie statusu Uczelni pozwoli w bliższej perspektywie usytuować ją w gronie elitarnych ośrodków akademickich zarówno w kraju jak i za granicą. Akademia stanie się równoprawnym partnerem krajowych i zagranicznych uczelni wojskowych oraz cywilnych w obszarze kształcenia i szkolenia, wymiany doświadczeń, a także współpracy naukowo-badawczej i eksperckiej, mającej na celu wzmacnianie międzynarodowego środowiska bezpieczeństwa.

Status Akademii pozwoli także ukształtować silny ośrodek naukowy z zapleczem do badań profilowanych, ukierunkowanych zarówno na rozwój obszarów nauk społecznych jak i technicznych, co umożliwi - w bliższej perspektywie - usytuowanie Uczelni w klastrach naukowo-przemysłowych związanych z przemysłem obronnym.

Akademia będzie realizować zadania określone przez Ministra Obrony Narodowej, odpowiadające potrzebom Sił Zbrojnych RP, stanowiąc jednocześnie ich zaplecze analityczno-badawcze oraz eksperckie. Realizacja tych zadań uczyni z Akademii prestiżowy, branżowy ośrodek kształcenia i szkolenia dowódców w czternastu grupach osobowych (specjalnościach) na potrzeby rodzajów wojsk w Siłach Zbrojnych RP. W bliższej perspektywie stworzy to podwaliny elitarnej uczelni dla Wojsk Lądowych, wiodącej wśród europejskich ośrodków akademickich, kształcących i szkolących profesjonalnych dowódców.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: arch. WSOWL

dodaj komentarz

komentarze


Rakietowcy na Hawajach
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Wyścig snajperów
Baobaby docierają do wojska
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Śmierć w sercu Azji
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Innowacje z PERUNA
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Kajakiem na światowe podium
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
„Albatros” dozbrojony
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
Wsparcie ma znaczenie
Spadochronowy triumf
Jelcze z Raciborza
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Jak obronić się przed dronami?
Jak reagować w kryzysie?
Azjatycka szansa
Pancerne starcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Służby badają miejsce upadku pocisku
Pierwszy krok do Invictusa
Odniesione w walce rany łączą
MON i MSZ o szczycie NATO
Salto mortale komandosa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Zmiana warty na granicy
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Pieta Michniowska
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Triumf wojskowych lekkoatletów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
PKW Irak zostaje w Jordanii
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Odnaleziono „Roja”
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Trudne początki polskich bombowców
Święto wojska pod hasłem SAFE
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO