moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wizyta attaché morskiego Stanów Zjednoczonych

Przekazujący obowiązki morski attaché Stanów Zjednoczonych w Polsce kmdr Thomas H. Kierdstead wraz ze swym następcą kmdr. Thomas Wypyskim przebywali 27 czerwca w 3 Flotylli Okrętów.

Gości przywitał dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski. Spotkanie o charakter roboczym miało na celu przedstawienie nowego attaché morskiego USA kmdr. Thomas Wypyskiego oraz zapoznanie z zadaniami, jakie realizuje 3 Flotylla Okrętów. Poruszono aspekt współpracy międzynarodowej sił morskich Polski i USA, przede wszystkim kwestię organizacji i wspólnego udziału w międzynarodowych manewrach i operacjach na morzu oraz kwestię współpracy bilateralnej pomiędzy dwoma państwami.

Współpraca sił morskich Polski i USA to przede wszystkim udział w działaniach Sił Odpowiedzi NATO. Polskie i amerykańskie okręty współdziałały m.in. podczas operacji „Active Endeavour” na Morzu Śródziemnym oraz w manewrach NATO na Atlantyku, Morzu Północnym i Bałtyku, a także podczas operacji „Desert Storm”, „Enduring Freedom” i „Iraqi Freedom”. Od kilkunastu lat polskie i amerykańskie okręty operują wspólnie podczas najważniejszych ćwiczeń Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym w największych na Bałtyku ćwiczeniach pod kryptonimem BALTOPS. Jedne z największych okrętów, jakie kiedykolwiek zawinęły do polskich portów, to właśnie jednostki amerykańskie: między innymi krążowniki rakietowe typu Ticonderoga czy też okręt dowodzenia USS „Mount Whitney”.

Tekst: por. mar. Anna Sech

red. PZ

autor zdjęć: Marian Kluczyński

dodaj komentarz

komentarze


Apetyt Smoka rośnie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Na straży odporności Polski
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Od dronów po lufy armatnie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Zbrodnicza farsa
Airbus A330 MRTT
Polski wkład w operację „Overlord”
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
PKW Irak zostaje w Jordanii
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Ważne decyzje w Brukseli
Sportowe jubileusze
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Promocja oficerska na WAT
Sojusznicza medycyna pola walki
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Śmierć w sercu Azji
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
NATO liczy wydatki przed szczytem
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Powrót Iksa
SKON o budżecie MON-u
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Wsparcie ma znaczenie
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Podróż w ciemność
Równanie z „Iksem”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Królowa wspinaczki kończy karierę
„Iks” nasz powszedni
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Barakudy z Polski
Ramię w ramię z Amerykanami
Poznański gen wolności
Bez zmian w emeryturach
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Zatrzymać drona
US Army zaprasza do świętowania
Anglicy znów uciekną z obozu
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Niebo bez dominacji
Pilny apel o rakiety do Patriotów
Przełomowe zdolności artylerzystów
Szermierze i pięściarki na podium
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Miliardy na obronność
Orka dobiła do brzegu
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Priorytety na szczyt NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO