moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pierwszy dzień wiosny w VI zmianie PKW Afganistan RSM

Pierwszy dzień wiosny dla żołnierzy sekcji rozminowania wchodzących w skład plutonu ochrony oraz plutonu odwodowego szkolących się na potrzeby VI zmiany PKW Afganistan RSM rozpoczął się od sprawdzenia poziomu wyszkolenia. Ocena stopnia wyszkolenia odbyła się w ramach zawodów użyteczno – bojowych podzielonych na trzy części. W pierwszej kolejności żołnierzom została sprawdzona dokumentacja oraz wyposażenie, a także znajomość zasad użycia siły (ROE).



W drugiej części żołnierze podlegający sprawdzeniu mieli za zadanie zaliczyć 9 punktów kontrolnych, na których sprawdzono przygotowanie sekcji rozminowania do realizacji zadań m.in. organizację i realizację zadań na wjazdowym punkcie kontrolnym (ECP), rozpoznanie dróg i obiektów drogowych pod względem występowania niewybuchów, niewypałów (UXO) i Improwizowanych Urządzeń Wybuchowych (IED), rozpoznanie przepustu, czy działanie pododdziału w wypadku wykrycia i zdarzenia z użyciem IED. Ważnym elementem było również sprawdzenie znajomości procedury MEDEVAC.

Trzecia część zawodów użyteczno-bojowych odbyła się już w nocy i polegała na sprawdzenia poziomu wyszkolenia sekcji rozminowania w czasie działania patrolu sprawdzono m.in. takie elementy jak: zatrzymanie podejrzanych, przeszukanie pojazdu i terenu. Certyfikacja, która pozwoliła sprawdzić i dokonać oceny nabytych umiejętności dowódców sekcji rozminowania i ich podwładnych w zakresie skutecznego wykonywania zadań, była ostatnim sprawdzianem dla drużyn/sekcji. Kolejnym etapem oceny poziomu wyszkolenia żołnierzy VI zmiany PKW Afganistan RSM będzie sprawdzenie gotowości plutonów w kwietniu 2017 roku.

red. PZ

autor zdjęć: szer. Dawid Sofiński

dodaj komentarz

komentarze


Klucz do przyszłości
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Zacięta walka o medale pod siatką
Tankowanie w przestworzach
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
PFM bez tajemnic
W poszukiwaniu wyzwań
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Oko na Bałtyk
PKW Irak ewakuowany
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Nie pozwala spocząć na laurach
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Powaga w lekkości
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Zakochałam się w slalomie
Pancerna nauka strzelania
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Przecieranie szlaków
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
OSA wystartowała!
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
Podwodne drony przypłyną z Polski
Nie ma nudy
Wodny test Rosomaków
Polska będzie zbrojna!
The Beginning of Great History
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Generał Molenda doradcą NATO
Leopard nie stoi w kolejce
Piekło „Pługa”
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Cel: Podwoić moc
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Łączność działa jak w zegarku
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
Prezydenckie weto dla SAFE
Rekompensaty dla weteranów
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Krok w przyszłość
Zielone światło dla potwora
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Co kryje Bałtyk
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Kierunek: przyszłość
Trójskok Belmy
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Buzdygany 2025 wręczone
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Polskie antydrony z Gdyni
Siła współpracy
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Together on the Front Line and Beyond
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO