moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przekazanie dowodzenia w PKW EUFOR

Przekazanie obowiązków dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie odbyło się 21 marca w bazie BUTMIR w Sarajewie.


Dowódca XII zmiany PKW EUFOR ALTHEA ppłk Tomasz Stachera, w obecności przedstawiciela Dowódcy Operacyjnego RSZ ppłk Mariusza Maruta, przekazał dowodzenie nowemu dowódcy XIII zmiany ppłk. Dariuszowi Huryniowi. Symboliczne przekazanie dowodzenia odbyło się poprzez przekazanie proporca Polskiego Kontyngentu Wojskowego oraz podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy kontyngentu.

W uroczystości udział wzięli: ambasador RP w Bośni i Hercegowiny Andrzej Krawczyk, dowódca EUFOR gen. dywizji Fredrich Schrötter, przedstawiciel kwatery głównej NATO w Sarajewie płk Vilmos Nosza, ppłk Mariusz Janikowski, dowódca PKW KFOR, oraz kapitan Lars Arne Aulie wraz z przedstawicielami państw biorących udział w operacji Unii Europejskiej „ALTHEA” w Bośni i Hercegowinie m.in. z USA, Austrii, Albanii, Węgier, Turcji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowacji, Słowenii, Republiki Czeskiej, Chile, Grecji, Szwajcarii.

Zdający obowiązki dowódca PKW ppłk Tomasz Stachera podziękował przełożonym i koalicjantom za doskonałą współpracę i wsparcie w trakcie służby, podwładnym zaś za ogromny wysiłek i zaangażowanie przez cały okres trwania misji. Nowemu dowódcy PKW życzył żołnierskiego szczęścia wyrażając jednocześnie przekonanie, że żołnierze XIII zmiany PKW EUFOR ALTHEA będą nadal godnie reprezentować nasz kraj i Siły Zbrojne RP na Bałkanach.

Nowy dowódca kontyngentu ppłk Dariusz Huryń życzył wszystkim żołnierzom z XII zmiany szczęśliwego powrotu do domu z poczuciem dobrze wykonanej misji, jednocześnie zapewnił dowódcę EUFOR gen. dywizji Fredricha Schrottera, że będzie kontynuował realizację dotychczasowych zadań i wyzwań stojących przed Polskim Kontyngentem Wojskowym, aby wypracować tak dobre efekty jak jego poprzednicy dla umacniania bezpieczeństwa społeczności Bośni i Hercegowiny.

Tekst: kpt. Marek Demczuk

red. PZ

autor zdjęć: mł. chor. Mariusz Szczepko

dodaj komentarz

komentarze


The Power of Infrastructure
 
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Flyer, zdobywca przestworzy
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Pancerny kot w polskim wojsku
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Ratownik w akcji
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Pionierski dron
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Drukowanie dronów
Śmierć gorsza niż wszystkie
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
GROM’s DNA
Podróż w ciemność
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Policjanci w koszarach WOT
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Święto sportów walki w Warendorfie
Świat F-35
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
„Różycki” zwodowany
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Bezpieczniejsza Europa
Ewakuacja Polaków z Izraela
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Kajakami po medale
Rakiety dla polskich FA-50
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Specjalsi pod nowym dowództwem
Wyższe stawki dla niezawodowych
NATO przechodzi do działania
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Podejrzane manewry na Bałtyku
Strażnicy polskiego nieba
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Inwestycja w żołnierzy
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Wypadek Rosomaka
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Nowa dostawa Homarów-K
Planowano zamach na Zełenskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO