moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca 2 Batalionu Logistycznego

Ppłk Jerzy Jędrasik został dowódcą 2 Batalionu Logistycznego Ziemi Żnińskiej. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się na placu apelowym 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej.

Na placu apelowym stanęli żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, a uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście honorowi, dowódcy jednostek i instytucji wojskowych, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu żnińskiego oraz przedstawiciel służb mundurowych.

Pełniący obowiązki dowódcy płk Artur Wiatrzyk oraz zastępca dowódcy – szef Sztabu mjr Szymon Łagoda przywitali gości honorowych. Następnie płk Artur Wiatrzyk podziękował żołnierzom i pracownikom za krótki, ale intensywny okres wspólnej pracy, w czasie której pomyślnie i wzorowo zrealizowano wszystkie zadania. Dowódca brygady przedstawił nowego dowódcę batalionu ppłk. Jerzego Jędrasika, jego drogę służbową oraz dotychczasowy dorobek.

Obejmujący obowiązki podziękował odchodzącemu dowódcy za wkład pracy i zaangażowanie. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby poziom realizacji zadań, z którego znany jest 2 Batalion Logistyczny, utrzymał się na dotychczasowym wysoki poziomie.

W drugiej części uroczystości, która odbyła się w Sali Tradycji, płk Artur Wiatrzyk pogratulował nowemu dowódcy batalionu wyznaczenia na wyższe stanowisko służbowe oraz mianowania do stopnia podpułkownika. Przekazujący obowiązki dowódcy batalionu mjr Szymon Łagoda wręczył nowemu dowódcy odznakę pamiątkową 2 Batalionu Logistycznego Ziemi Żnińskiej, która została nadana na wniosek Kapituły Odznaki. Podpułkownik Jędrasik powiedział: - Przyznanie odznaki pamiątkowej jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Zapewniam, że będę tę odznakę nosił z dumą. Przedstawiciele władz samorządowych z Powiatu Żnińskiego oraz dowódcy zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji wojskowych złożyli nowemu dowódcy 2 Batalionu Logistycznego Ziemi Żnińskiej życzenia pomyślności i samych sukcesów na nowym stanowisku służbowym oraz wyrazili nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Tekst: st. chor. sztab. Jacek Wolski, red. WDK IWsp SZ

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Jacek Wolski

dodaj komentarz

komentarze


Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Kosmiczny Bałtyk
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Francuska tarcza dla NATO
Międzynarodowy poligon AWL
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Wodny test Rosomaków
Zacięta walka o medale pod siatką
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Polskie antydrony z Gdyni
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Leopard nie stoi w kolejce
Pancerna nauka strzelania
Kierunek: przyszłość
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Centrum wsparcia dla AH-64E
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Polski sukces w Duńskim Marszu
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
PKW Irak ewakuowany
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Cel: Podwoić moc
Prezydenckie weto dla SAFE
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Zielone światło dla potwora
OSA wystartowała!
The Beginning of Great History
Zakochałam się w slalomie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Patrol z Syriusza
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Co kryje Bałtyk
Klucz do przyszłości
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Trójskok Belmy
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
PFM bez tajemnic
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
AWL stawia na rozbudowę
Polska będzie zbrojna!
Piekło „Pługa”
Rekompensaty dla weteranów
Buzdygany 2025 wręczone
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Powaga w lekkości
Nie pozwala spocząć na laurach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO