moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca 7 Brygady Obrony Wybrzeża

8 grudnia w Słupsku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża im. gen. bryg. Stanisława Grzmot-Skotnickiego. Dotychczasowego dowódcę płk. Roberta Orłowskiego zastąpił na stanowisku płk Rafał Ostrowski.

Dotychczasowy dowódca 7 BOW płk Robert Orłowski decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 3347 z dniem 23.11.2016 r. objął obowiązki zastępcy dowódcy – szefa Sztabu 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej i przekazał dowodzenie brygadą płk. Rafałowi Ostrowskiemu.

W uroczystości przekazania dowodzenia uczestniczył dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund T. Andrzejczak, który przyjął meldunek o zdaniu i objęciu dowodzenia 7 Brygadą Obrony Wybrzeża. Następnie podziękował płk. Robertowi Orłowskiemu za służbę i wzorowe dowodzenie brygadą, a przedstawiając sylwetkę i przebieg służby obejmującego obowiązki dowódcy płk. Ostrowskiego życzył mu sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

Podczas uroczystości na palcu apelowym nastąpiło podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków dowódcy brygady oraz uroczyste przekazanie sztandaru brygady. Żegnając się z brygadą, płk Robert Orłowski podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za wspólną pracę i służbę. – Kiedy w 2013 roku obejmowałem obowiązki dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, byłem bardzo poruszony. Historia mojej służby zatoczyła koło i mogłem wrócić do jednostki, w której jako młody oficer rozpocząłem swoją karierę zawodową. Nie ukrywam, że dowodzenie 7 Brygadą Obrony Wybrzeża było dla mnie nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem i trudną wymagającą pracą. Dlatego dziś chcę podziękować wszystkim żołnierzom brygady, pracownikom wojska ze wszystkich trzech garnizonów za ofiarną służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby nasza Jednostka cieszyła się społecznym zaufaniem i była oceniana przez przełożonych, jak również sojuszników jako partner najwyższej rangi – podsumował pułkownik Orłowski.

Następnie głos zabrał obejmujący obowiązki dowódcy 7 Brygady płk Rafał Ostrowski. – Z tego miejsca pragnę podziękować przełożonym za obdarzenie zaufaniem i powierzenie mi obowiązków dowódcy brygady. Z większością z Państwa miałem już okazję współpracować i żywię nadzieję, że nasza wspólna praca i służba będzie się układała tak dobrze jak dotychczas.

W uroczystej zbiórce, oprócz żołnierzy i pracowników wojska, uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych miasta i powiatu, dowódcy jednostek wojskowych 12 Dywizji, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji garnizonowych. Oprawę uroczystości uświetniła obecność Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej z Gdyni.

Tekst: kpt. Karolina Krzewina-Hyc

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Marcin Lasoń

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czerwieńsze będą…
Tatuaże pod mundurem
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Wypadek w PKW UNIFIL
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Polsko-kanadyjska współpraca
Kraków zaprosił weteranów
NATO i USA o Iranie
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
SAFE – czas kontraktów
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Syndrom Karbali
SAFE dla marynarki
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Marsz prawdę ci powie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pierwsze umowy z SAFE
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Wsparcie ma znaczenie
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Polsko-estońska współpraca
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
SAFE dla Tarczy Wschód
Drony z SAFE
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Od cyberkursu po mundurówkę
Blizny, których nie widzimy
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Groźny incydent w Libanie
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Bez patosu o misjach
Symbol skupiający wiele znaczeń
Początek wielkiej historii
Podziemny szpital na trudne czasy
Roboty saperskie bez tajemnic
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Sprawdzian na Bornholmie
Generał z cienia
Bez zmian w emeryturach
Tu nie ma miejsca na błędy
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ślady, których nie widać
Biało-czerwona na Monte Cassino
Leopardy 2PL na podium
Specjalsi: mała, wielka siła
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Adaptacja i realizm
Ochrona lasu dla obronności
Równanie z „Iksem”
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Przed misją w Rumunii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO