moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mikołajki w garnizonie w Wesołej

Wspólne wykonywanie ozdób choinkowych, gry i zabawy, ale też pokaz walki w bliskim kontakcie – tak wyglądało spotkanie mikołajkowe dzieci oraz uczniów klas mundurowych. Zorganizowała je w garnizonie w Wesołej 1 Warszawska Brygada Pancerna. MON przygotowało dla najmłodszych prezenty, które wręczał minister Antoni Macierewicz.


– Dużo słyszałem o waszym zaangażowaniu, nie tylko w naukę historii Polski, lecz także w służbę ojczyźnie – zwrócił się do młodzieży minister obrony narodowej. Zapewnił, że armia będzie wspierała wszystkie klasy mundurowe. – Wy poświęcacie czas na przygotowanie do służby wojskowej, a wojsko zrobi wszystko, żeby wasza nauka i służba była jak najskuteczniejsza. Otrzymujemy od Was najwspanialszy prezent, jaki kraj może dostać od swojej młodzieży: zaangażowanie, naukę oraz serca. Za to w imieniu rządu oraz armii serdecznie dziękuję – zaznaczył Antoni Macierewicz.

W rozmowie z dziennikarzami szef MON podkreślał, że w tym roku pierwszy raz od dziewięciu lat resort wykorzysta wszystkie pieniądze przeznaczone w budżecie na modernizację Sił Zbrojnych RP. – To jest zasługa rządu premier Beaty Szydło, a także efekt przywrócenia dyscypliny i skuteczności działania samej armii – mówił Antoni Macierewicz. Odniósł się także do informacji mediów, że doszło do naruszenia procedur bezpieczeństwa podczas powrotu rządowej delegacji z Londynu do Polski. – Nie było żadnego zamieszania, które mogłoby komukolwiek zagrozić. Rzeczywiście doszło do nieporozumienia, ale było ono związane tylko i wyłącznie z tym kto ma którym samolotem lecieć – podkreślał szef MON.


Dzieci i uczniowie z okazji mikołajek otrzymali prezenty od Ministerstwa Obrony Narodowej. Antoni Macierewicz wręczył najmłodszym ozdoby choinkowe, młodzież zaś dostała resortowe gadżety: notesy i długopisy, biało-czerwone opaski odblaskowe Wojska Polskiego, worki na obuwie z materiału we wzór wojskowego kamuflażu. – Takie spotkanie i upominek od ministra to dla uczniów duże przeżycie – powiedział ppłk rez. Adam Bednarz, opiekun jednej z klas mundurowych. Dzieci zrewanżowały się szefowi MON świąteczną ozdobą z logo 1 Brygady.

Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa przygotował dla najmłodszych świąteczne gry i zabawy. Dzieci wraz z opiekunami wykonywały ozdoby choinkowe i rywalizowały o słodycze, rzucając bombkami do celu oraz ścigając się na skaczących reniferach.


Młodzież obejrzała pokaz walki w bliskim kontakcie, zaprezentowany przez kompanię rozpoznania 1 Brygady Pancernej. Każdy mógł także zapoznać się z wyposażeniem jednostki i upiec kiełbasę przy ognisku.

Spotkanie zakończył koncert świątecznych utworów w wykonaniu orkiestry wojskowej.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Jarosław Wiśniewski

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnia i kłamstwo
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Na pierwszej linii wojny i pokoju
NATO i USA o Iranie
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
54 sekundy próby
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Psiakrew, harmata!
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Apache w polskich rękach
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Debata o bezpieczeństwie
Bądź bezpieczny w sieci
Architekci pola walki
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Our Only One
Jelcz coraz silniejszy
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Początek wielkiej historii
Fińska armia luzuje rygory
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Większe możliwości Nitro-Chemu
Zbrodnia bez kary
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Wypadek w PKW UNIFIL
Mała Orka?
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Antydronowa DIANA w Polsce
Rosomaki na lądzie i morzu
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Logistyczna rewolucja w Opolu
Polski sukces w Duńskim Marszu
Marynarz w koreańskim tyglu
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Twarde na poligonie
Adaptacja i realizm
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Syndrom Karbali
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Pasja i fart
Grzmoty zamiast Goździków
Pierwsze loty

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO