moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w dowództwie Błękitnej Brygady

Dotychczasowy zastępca dowódcy pułkownik Rafał Ostrowski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, natomiast pułkownik Artur Blicharski objął obowiązki zastępcy dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Na podstawie decyzji ministra obrony narodowej nr 3561 z dniem 1 grudnia br. dotychczasowy zastępca dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej pułkownik Rafał Ostrowski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, a dotychczasowy szef pionu szkolenia podpułkownik Artur Blicharski objął obowiązki zastępcy dowódcy 12 BZ.

6 grudnia w sali tradycji Błękitnej Brygady żołnierze i pracownicy wojska pożegnali pułkownika Rafała Ostrowskiego. Generał brygady Dariusz Górniak podziękował pułkownikowi Ostrowskiemu za wieloletnią i wspólną realizację zadań dla dobra 12 Brygady Zmechanizowanej i pogratulował nowego stanowiska służbowego.

Pułkownik Rafał Ostrowski w kilku ciepłych słowach podziękował wszystkim obecnym za wsparcie, na jakie przez wiele lat służby w strukturach brygady mógł liczyć w swojej codziennej działalności zarówno jako dowódca batalionu oraz jako zastępca dowódcy Błękitnej Brygady.

Jednocześnie generał brygady Dariusz Górniak przedstawił nowego zastępcę pułkownika Artura Blicharskiego, który od wielu lat był szefem pionu szkolenia 12 Brygady Zmechanizowanej oraz pogratulował pułkownikowi Blicharskiemu wyznaczenia na nowe stanowisko służbowe.

Wpis do Księgi Pamiątkowej, podziękowania od żołnierzy i pracowników wojska oraz pamiątkowe zdjęcia zakończyły uroczyste pożegnanie pułkownika Ostrowskiego, który natychmiast po nim wyjechał do Słupska, by tam rozpocząć dowodzenie jednostką, która jest mu bardzo dobrze znana. Dzień wcześniej (5 grudnia) na porannym rozprowadzeniu szczecińskich pododdziałów, po odczytaniu decyzji MON w sprawie wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe, generał Dariusz Górniak oficjalnie wręczył pułkownikowi Blicharskiemu mianowanie na wyższy stopień wojskowy.

Pułkownik Rafał Ostrowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, którą ukończył w 1991roku. Pierwsze stanowisko służbowe - dowódcy plutonu zmechanizowanego objął w 6 pułku zmechanizowanym w Wałczu. W 1992roku został wyznaczony na dowódcę kompanii zmechanizowanej w 2Brygadzie Zmechanizowanej. Kolejne stanowiska w tej brygadzie to dowódca kompanii rozpoznawczej w latach 1995-1996, oraz zastępca dowódcy – szef sztabu batalionu szkolnego. W latach 1997-2000 był słuchaczem Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu której został wyznaczony na stanowisko dowódcy 3 batalionu czołgów w 6 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Stargardzie Szczecińskim. W latach 2005-2006 pełnił obowiązki szefa sekcji rozpoznania wydziału G-2 w sztabie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Od 2006roku dowodził 1batalionem piechoty zmotoryzowanej w 12Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie, następnie 2batalionem piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady w Stargardzie Szczecińskim. W tym czasie był dowódcą zgrupowania bojowego w ramach X zmiany PKW w Iraku. Z dniem 1 lipca 2014 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej pułkownik Rafał Ostrowski objął obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Janusz Błaszczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
 
Liban uznany za strefę działań wojennych
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Będą kolejne „Daglezje-P”
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Podwójny Półmaraton Komandosa
Nowe śmigłowce kawalerii
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Rusza kwalifikacja wojskowa
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Śnieg może być groźną bronią
Lekcje z frontu
Skromny początek wielkiej wojny
Spadochroniarze na Podlasiu
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Dobrowolsi – czas start!
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Pierwszy skok
Zamiana po włosku
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Offset dla „Wisły”
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Zimowy sprawdzian podchorążych
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Lista trupich główek
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Cud w Trewirze
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
W rezerwie pasywnej będą oceny
Szef MON-u w Brukseli
Rakietowy szach
Invictus w zimowym stylu
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Eurofightery znowu w Polsce
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Wojna o porządek świata
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
„Avenger” na Monte Cassino
Bruksela przed szczytem
Zielone światło dla Barbary
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Abramsy pod dobrą opieką
Roszady personalne w PGZ-ecie
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Gwiazdy sportu dają lekcję
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zachód przeciwko „korsarzom”
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Ślubowanie kadetów OPW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO