moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Spotkanie wiceministrów obrony V4

W dniach 24 – 25 listopada podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski był gospodarzem spotkania wiceministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej w Szczecinie.

W konsultacjach udział wzięli: Jakub Landovský - wiceminister obrony Republiki Czeskiej, Robert Ondrejcsák – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Republiki Słowackiej oraz Tamás Vargha – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Węgier.

Ministrowie omówili najważniejsze kwestie związane z planowanym na 2017 r. wsparciem wojskowym państw V4 dla państw bałtyckich. Zgodnie z decyzjami podjętymi na spotkaniu ministrów obrony V4 w Liblicach, które miało miejsce w maju br., obecność V4 ma mieć na razie charakter szkoleniowy. Przedyskutowano także możliwości współpracy V4 na rzecz implementacji decyzji podjętych podczas Szczytu NATO w Warszawie. Rozmówcy wyrazili nadzieję, że wyszehradzka współpraca obronna będzie ważnym wkładem w zapewnienie bezpieczeństwa regionu, a w szczególności północnej części flanki wschodniej.

Ministrowie omówili również projekty aktualnie realizowane w ramach wyszehradzkiej współpracy obronnej. Wyrazili zadowolenie z dyżuru bojowego w UE Wyszehradzkiej Grupy Bojowej (GB V4), która pełniła dyżur od 1 stycznia do 30 czerwca br. Zgodnie z Listem Intencyjnym podpisanym w Brukseli przez szefów sztabów państw V4, Polska, Czechy, Słowacja i Węgry wystawią wspólną GB do dyżuru w drugiej połowie 2019 r.

Goście odwiedzili 12 Dywizję Zmechanizowaną oraz Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni (MNC NE), gdzie spotkali się z dowództwem i żołnierzami oraz obserwowali odbywające się ćwiczenie COMPACT EAGLE 16.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: MON

dodaj komentarz

komentarze


Pancerniacy jadą na misję
Combat 56 u terytorialsów
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Wojsko ma swojego satelitę!
Szukali zaginionych w skażonej strefie
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Snowboardzistka i pływacy na medal
Wojsko z nowym programem rozwoju
Rekordowe wsparcie dla ZM „Tarnów”
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Polskie pociski rakietowe – rusza produkcja
Drony na wagę złota
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Plan na WAM
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Zdarzyło się w 2025 roku – I kwartał
Na tronie mistrza bez zmian
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Noc na „pasku”
Misja na rzecz zdrowia
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Niebo pod osłoną
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Mundurowi z benefitami
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Odpalili K9 Thunder
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Nadbużańscy terytorialsi na patrolu konnym
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Koniec bezkarności floty cieni?
Gladius dla Szczecińskiej Dywizji
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Dyplomatyczna gra o powstanie
Najdłuższa noc
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Ministrowie ds. służb: Wnioskujemy o spotkanie z prezydentem
Zdarzyło się w 2025 roku – II kwartał
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Sojusznicza obrona
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Nowa ręka dla weterana
Przełomowy czas dla WZL-2
Kto zostanie Asem Sportu?
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
Piątka z czwartego wozu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO